Kategorie produktów

Cirrus Duo

Cirrus Duo

3.81 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cirrus Duo

Cirrus Duo to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Cirrus Duo jest wskazany w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Produkt stosuje się także w przypadku występienia objawów kataru siennego, takich jak: uczucie zatkania nosa (przekrwienie błony śluzowej nosa), kichanie, wodnista wydzielina z nosa (katar) oraz swędzenie (świąd) nosa i spojówek.

W składzie preparatu znajduje się cetryzyny chlorowodorek i pseudoefedryny chlorowodorek. 

Składniki leku Cirrus Duo wykazują działanie przeciwalergiczne. Chlorowodorek pseudoefedryny zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, niwelując obrzęk i przywracając komfort oddychania. 

Skład

Składniki leku Cirrus Duo: 

substancjami czynnymi leku są cetyryzyny dichlorowodorek i pseudoefedryny chlorowodorek. Każda tabletka zawiera 5 mg cetyryzyny dichlorowodorku w postaci o natychmiastowym uwalnianiu oraz 120 mg pseudoefedryny chlorowodorku w postaci o przedłużonym uwalnianiu.

Pozostałe składniki Cirrus Duo to:
- w skład warstwy o natychmiastowym uwalnianiu wchodzą: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian,
- w skład warstwy o przedłużonym uwalnianiu wchodzą: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian,
- w skład otoczki Opadry Y-1-7000 white wchodzą: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171) i makrogol 400.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Cirrus Duo powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Cirrus Duo do przyjęcia to:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
  1 tabletka 2 razy dziennie (rano i wieczorem) 2 tabletki
młodzież powyżej 12. lat j.w. j.w. j.w.

​Tabletek Cirrus Duo nie wolno przełamywać, rozgryzać, żuć ani kruszyć. Lek należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu.

Jeśli po 5 dniach stosowania leku objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Okres stosowania leku to 2-3 tygodnie. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Cirrus Duo.

Produkt Cirrus Duo należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Produktu nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Środek leczniczy jest przeciwwskazany u osób poniżej 12. roku życia. 

Produktu leczniczego nie należy stosować m.in. w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, zaburzeń rytmu serca, nietrzymania moczu lub niewyrównanej nadczynności tarczycy. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Produkt leczniczy zawiera laktozę. Należy wziąć to pod uwagę w przypadku osób z nietolerancją niektórych cukrów. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Lidia 2023-02-03 14:10

Od 3 dni biorę Cirrus duo na zatkany nos, jednak pani doktor powiedziała że jak wystąpi kołatanie serca to zmniejszyć dawkę, jak nie ustąpi odstawić. Wystąpiło, zmniejszyłam dawkę, jednak nie wystąpiło tylko to. Doświadczam przez niego silnego bólu żołądka, nic nie mogę zjeść, nawet po gorzkiej herbacie ból jest straszny. Owszem, nos odetkany, ale jestem strasznie osłabiona, blada jak ściana, spadlam już prawie 4kg. Czuje się strasznie, jakbym miała umrzeć śmiercią głodową... każdy przechodzi inaczej, ja j6z wiem że nigdy tego już nie wezmę

Paula 2021-03-26 11:25

Czy te tebletki są też dobre jeśli chodzi o przeziębienie? Od 3 dni mam problem z zatokami wcześniej byłam przeziębiona. Pani w aptece poleciła mi to ale nie wiem czy na przeziębienie będzie dobre.

Mati 2021-01-29 13:31

Szczerze to tak na prawdę nigdy nie widziałem jeszcze tak dobrego leku. W prosty oraz szybki nos poczułem udrożnienie mojego nosa i już nie czułem zatok. To jest piękny efekt :)

Abraham 2020-03-29 11:59

Długo mógłbym wyliczać objawy mego uczulenia. Jednak nie ma sensu. Lepiej stosować coś co faktycznie pomaga.

Opinia użytkownika 2019-12-09 17:47

Fajna ulga w objawach alergicznych

Damian 2019-06-10 23:35

próbowałem się leczyć tymi tabletkami ale lipa

Damian 2019-06-10 23:35

próbowałem się leczyć tymi tabletkami ale lipa

Paulina 2019-05-12 10:30

Niestety mi tętno skacze po tym do 100 w spoczynku 120 po wejściu po schodach.

Marta 2017-08-24 12:03

U mnie elegancko sprawdza się w sezonie pylenia.

Jola 2017-05-04 08:38

Świetny!

Sonia 2017-04-27 21:41

Super! Nareszcie alternatywa dla Cirrusa na receptę :)

Dominika 2017-04-20 12:54

Bardzo solidny produkt! działa naprawdę dobrze!

Konstancja 2017-03-17 10:53

Wszyscy mnie pytają, co biorę na czerwone oczy? Jedynie Cirrus Duo .

Mariola 2016-06-16 19:39

Cirrus Duo

Opinia użytkownika 2015-10-01 17:53

W reakcji alergicznej zmagam się z łzawiącymi i czerwionymi oczami. Czytałam o preparacie Cirrus Duo . Czy ktoś miał kiedyś? Straciłam nadzieję. Chcę wyjść do apteki...

Opinia użytkownika 2015-07-29 18:23

Borykam się zalergicznym zapaleniem spojówek i bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie. Mocno pieką mnie oczy a co wiecej odczuwam jakby piasek się do nich dostał. Na szczęcie posiadam Cirrus Duo . Ten środek nie ma sobie równych.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.