Kategorie produktów

Dafurag max

Dafurag max

3.89 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dafurag max

Dafurag max to produkt leczniczy w postaci tabletek do stosowania w celu leczenia zakażeń dolnych dróch moczowych.

Substancją czynną leku Dafurag max jest furazydyna (furagina). Działa ona przeciwbakteryjnie oraz hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za zakażenia dróg moczowych.

Dafurag max wskazany jest do stosowania w celu leczenia zakażeń dolnych dróg moczowych, wywołanych przez bakterie. Jeśli po upływie 7-8 dni od rozpoczęcia leczenia, nie nastąpiła poprawa lub stan chorego się pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz u dzieci, po ukończeniu przez nie 15 lat.

Skład

Składniki leku Dafurag max to:

substancja czynna furazydyna (furagina)
pozostałe składniki mannitol; laktoza jednowodna; talk; krzemionka koloidalna bezwodna; karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); magnezu stearynian

W jednej tabletce znajduje się 100 mg furazydyny.

Dawkowanie:

Produkt Dafurag max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Dafurag max należy przyjmować doustnie, podczas posiłków białkowych.

Zalecane dawkowanie leku:

wiek 1 dzień leczenia następne dni leczenia
dorośli i młodzież powyżej 15. r.ż. 1 tabletka, 4 razy na dobę 1 tabletka, 3 razy na dobę

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Dafurag max.

Nie stosować u dzieci poniżej 15. roku życia. Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt Dafurag max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. Nie stosować m.in. w przypadku ciężkiej niewydolności nerek oraz polineurpatii cukrzycowej. Nie należy stosować leku Dafurag max  osób z podwyższonym stężeniem cukru we krwi.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Gabriela 2020-01-08 10:45

piekący ból w końcu jest tylko wspomnieniem. Osobiście zachwalam...

Ann 2018-10-22 14:04

DaFurag JUNIOR Na sam widok tej pomarańczowej mikstury dziecko ucieka, a po podaniu kilku kropli zwymiotowało.

Max 2018-09-07 06:37

Produkt świetny ale skutki uboczne są fatalne. W moim przypadku po ok 20 minutach uczucie gorąca i niepokój, szybsze bicie serducha oraz suchość w jamie ustnej. Nigdy więcej tego nie wezmę chociaż muszę przyznać, że już po 1 tabletce efekt zadziwiający.

Sandra 2018-04-04 18:00

Dafurag max sprawdza się świetnie na problemy z oddawaniem moczu... Nie raz mi się tak stało, że wstałam rano i czułam, że niedomagam. W takich sytuacjach Dafurag max jest niezastąpiony!

M. 2017-12-03 16:33

Cieszę się, że w końcu udało mi się pozbyć tego uporczywego i bolesnego pieczenia podczas wizyt w toalecie! Ciężko mi z tym było...

Hildegarda 2017-08-22 15:14

Mam dość uciążliwy kłopot - ciągle chorują moje drogi moczowe! Testowałam już różne metody... Nic się u mnie nie sprawdzało! Zdecydowałam, że pójdę do urologa... Polecił wypróbować Dafurag max ... Mam ten środek od kilku dni ale mam wrażenie, że ma świetny skład!

Emanuela 2016-11-11 10:06

Dafurag max jest produktem, stosowanym przy zakażeniach dróg moczowych. Różne są symptomy tej dolegliwości. Najczęściej są to konkretny ból przy załatwianiu się i uczucie ciągłej potrzeby... Jest to z pewnością niekomfortowe.

Marietta 2016-06-27 15:56

Dafurag max świetnie daje radę na dolegliwości z układem moczowym. U mnie niestety takie dolegliwości występują średnio co miesiąc... NIe wiem dlaczego...

Opinia użytkownika 2016-04-23 11:27

Gdy boli i piecze to znak, że coś niedobrego się dzieje. W takich okolicznościach nie ma co eksperymentować... Ja mam Dafurag max . Jestem naprawdę pewna, że ten preparat będzie pomocą w dolegliwościach. Z zakażeniami dróg moczowych nie ma lekko...

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.