Kategorie produktów

Gargarisma prophylacticum Amara

Gargarisma prophylacticum Amara

4.29 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gargarisma prophylacticum Amara

Lek Gargarisma prophylacticum Amara to koncentrat do sporządzania roztworu do płukania gardła. Lek działa przeciwbakteryjnie na błonę śluzową gardła i jamy ustnej. Wskazaniem do stosowania preparatu jest stan zapalny gardła, jamy ustnej, zapalenie dziąseł oraz podrażnienie błon śluzowych. 

Skład

Składniki produktu Gargarisma prophylacticum Amara są następujące: kwas salicylowy 5,0 cz., kwas benzoesowy 5,0 cz., etanol 710 g/l 230,0 cz., olejek mięty pieprzowej 1,5 cz., olejek eukaliptusowy 0,2 cz., tymol 0,5 cz., zieleń malachitowa 0,2 cz.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Gargarisma prophylacticum Amara powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.

Lek należy stosować miejscowo na śluzówkę jamy ustnej oraz gardła, w postaci roztworu do płukania. Przed zastosowaniem lek należy rozcieńczyć: 2–2,5 ml (łyżeczka od herbaty) preparatu w szklance przegotowanej wody. 

Zalecana dawka leku Gargarisma prophylacticum Amara w ciągu dnia: świeżo przygotowanym roztworem należy płukać gardło 2–3 razy dziennie.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Gargarisma prophylacticum Amara.

Preparat Gargarisma prophylacticum Amara należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dobromierz 2019-12-22 21:29

Stosuję ten środek na obrzęknięte gardło. Korzystna poprawa jest murowana.

Ludmiła 2018-06-21 12:42

Od pewnego czasu coś boli mnie w gardle , kompletnie nie wiem dlaczego. Czy potwierdzacie, że Gargarisma prophylacticum Amara radzi sobie z problemami gardłowymi?

Zenobia 2018-06-05 21:29

Jakość Gargarisma prophylacticum Amara mnie osobiście nie zachwyca ale można sobie wypróbować

Lucyna 2018-03-09 21:00

Pogoda nie rozpieszcza! To idealny klimat do łapania chorób! Mnie złapało jakieś zapalenie gardła... Boli i piecze okropnie! Zaczęłam stosować Gargarisma prophylacticum Amara !!! Wydaje mi się, że ten preparat pomaga!

Marek 2017-04-11 12:05

Działa w miarę ok, ale przygotowanie jest dla mnie kłopotliwe. Za dużo zabawy z rozcieńczaniem - zwłaszcza rano nie mam na to czasu.

Iza 2017-04-10 13:59

Ten lek pomógł mi uchować się przed zapaleniem gardła. Oceniam jego skuteczność na 4.

Opinia użytkownika 2016-02-20 21:29

Od kilku dni denerwuje mnie straszny ból wewnątrz buzi... To jest mega nie do zniesienia! Postanowiłem już nie czekać i udałem się do apteki. Tam kupiłem Gargarisma prophylacticum Amara . Słyszałem, że ten specyfik może okazać się pomocny. Z problemami typu zapalenie jamy ustnej nie ma przebacz!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.