Kategorie produktów

Ibuprom Sport żel

Ibuprom Sport żel

3.8 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ibuprom Sport żel

Ibuprom Sport żel to produkt leczniczy z substancją czynną ibuprofenem, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Przeznaczony jest do stosowania miejscowego bólu w zmienionej zapalnie tkance (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych).

Niniejszy lek znaduje swoje wykorzystanie w zwyrodnieniach i schorzeniach stawów, chorobach reumatycznych stawów obwodowych i kręgosłupa. Ibuprofen leczy zmiany pourazowe. Niweluje ból okolicy lędźwiowej kręgosłupa i sztywność barków. 

Leku Ibuprom Sport żel nie należy stosować na rany otwarte oraz na błony śluzowe. Unikać kontaktu z oczami. Produkt leczniczy nie jest wskazany dla osób poniżej 14 roku życia.
 

Skład

Składnikami produktu leczniczego w 100 g żelu Ibuprom Sport są następujace substancje:

- substancja czynna: ibuprofen 5 g,

- substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksymetylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie preparatu Ibuprom Sport żel powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Produkt leczniczy Ibuprom Sport żel przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Niewielką ilość żelu nanieść na skórę i wetrzeć. Stosować 3-4 razy na dobę co 4 godziny. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Lek Ibuprom Sport żel należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przed zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

Należy zachować ostrożność ze stosowaniem Ibuprom Sport żel m.in. w przypadku osób z niewydolnością nerek, chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, jak również w przypadku astmy oskrzelowej i nietolerancji leków z grupy NLPZ przyjmowanych doustnie. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Donata 2020-04-13 10:12

sprawę leków przeciwbólowych traktuję naprawdę poważnie. Brak tutaj kompromisów. ponieważ łatwo zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Oskar 2019-01-13 00:44

u mnie sprawdza się super, zawsze zabieram na trening!

anka123 2019-01-11 10:09

Niestety bardzo słaby, zdecydowanie lepiej sprawdza się harpagon forte max, ale cena pewnie nie będzie tak niska jak ibupromu... https://bole-kosci.pl/leki-bol-kregoslupa-wybrac/ a ibuprom to już lepiej sobie łyknąć...

Opinia użytkownika 2018-12-12 17:36

W mojej pracy podnoszę rozmaite kartony. Z tego powodu męczy mnie ból całego kręgosłupa:( Wybawieniem stał się produkt Ibuprom Sport żel . Cierpienie powoli znika a ja czuję ogromną ulgę:) Jest skuteczny!

Henryk51 2018-12-08 17:05

Jeśli sportowcy mają takie badżiewje to gratuluję.Wolę swój zywokost na spirytusie

Monika 2018-07-28 23:46

Tragedia może i działa ale klei się cale ciało nie polecam

lizak 2018-07-02 10:28

tragedia, nic nie pomaga tylko śmierdzi. Miała być to maść przeciwbólowa a nie rozgrzewająca

Aida 2017-12-05 22:26

Bywają takie dni kiedy umieram z bólu. Niepokoją mnie rozmaite bóle: ból głowy, ból kręgosłupa... Wtedy z ratunkiem pojawia się Ibuprom Sport żel . Ból ustępuje. Ten specyfik zawsze pomaga.

Weronika 2017-12-04 13:32

Działa jak należy. Polecam

Kira 2017-11-29 14:10

Stosowałam już najróżniejsze produkty wszytskie były średnie. Wczoraj kupiłam IBUPROM - Żel . Sprawdza się świetnie!

Dorian 2017-11-22 21:12

Ból w plecach jest jednym z typów bólu jaki mnie powala. Cieszę się, że znam IBUPROM - Żel ! Zawsze mogę na niego liczyć!

Adik 2017-10-20 20:36

Dobra wchłanialnośc, szybkie działanie - czego chcieć więcej!

Katrina 2017-10-16 14:20

Szybko łagodzi ból. Maść ma nieklejącą konsystencję, wchłania się i przyjemnie chłodzi, dając tym samym uczucie ukojenia.

Bogna 2016-06-09 20:06

Gdy przyjmuję jakiś środek na ból to wymagam świetny ! Dokładnie jak Ibuprom Sport żel . Przez to, że ma substancję czynną ibuprofen w składzie, mogę na nim polegać.

Dawid 2016-03-05 12:36

Odznaczenie od społeczeństwa dla kogoś, kto wynajdzie patent na reumatoidalne zapalenie stawów ! Do czasu odkrycia mam plan skrupulatnie stosować Ibuprom Sport żel ... Jest mi spora pomocą...

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.