Kategorie produktów

Inovox Express

Inovox Express

3.67 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Inovox Express

Inovox Express to lek przeznaczony do przyjmowania w celu miejscowego łagodzenia bólu gardła u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 roku życia.

Pastylki do ssania stosowane są w doraźnym i krótkotrwałym zwalczania bólu gardła i związanych z nim efektów ubocznych, jak np. podrażnione błony śluzowe. Wykazuje działanie łagodzące.

Lek Inovox Express zawiera antyseptyki - amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i środek, który przyczynia się do miejscowego znieczulania gardła - chlorowodorek lidokainy. 

Lek występuje w trzech wariantach smakowych: pomarańczowym, miętowym i miodowo-cytrynowym.

Skład

Składnikami leku Inovox Express są następujące substancje:

- substancja czynna: chlorowodorek lidokainy (2,00 mg), amylometakrezol (0,60 mg), alkohol 2,4-dichlorobenzylowy (1,20 mg)
- substancje pomocnicze: lewomentol, Sacharyna sodowa (E 954), sacharoza, glukoza ciekła, żółcień pomarańczowa (E 110), czerwień koszenilowa (E 124), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), aromat pomarańczowy

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Inovox Express należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Inovox Express przeznaczony do stosowania doustnego - pastylki do ssania.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby:

Dorośli 1 pastylka co 2-3 godziny
Młodzież powyżej 12 r. ż. j.w. j.w.

Stosować maksymalnie do 8 pastylek w ciągu 24 godzin (maksymalnie 4 pastylki u młodzieży). Nie umieszczać pomiędzy dziąsłem a policzkiem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Inovox Express.

Produkt leczniczy Inovox Express należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Patrycja 2019-03-09 10:35

Nic nie pomaga przy silnym drapaniu i swędzenie w gardle

Jerzy 2017-10-23 15:13

Bardzo skuteczne pastylki. Najbardziej preferuję smak miętowy, bo nie zostawia nieprzyjemnej słodkawej warstwy w ustach.

Kazimiera 2016-10-24 17:53

Inovox Express sprawdza się na ciągłe bóle gardła. Od kiedy używam ten wyrób, moje gardło nie łapie tak czesto infekcji!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.