Kategorie produktów

Trachisan

4.86 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Trachisan

Trachisan to lek dostępny w postaci pastylek. Produkt leczniczy wskazany jest w szczególności osobom, które borykają się z dolegliwościami gardła i błon śluzowych, m.in. z nieropnym zakażeniem gardła. 

Składniki leku wykazują działanie znieczulające, dlatego też przyczyniają się do zmniejszenia bądź zlikwidowania uciążliwych objawów związanych z zapaleniem gardła oraz konsekwencji, które wynikają z dolegliwości, jak np. zaczerwienienie i podrażnienie gardła i błon śluzowych.

Pastylki Trachisan mogą być stosowane w początkowych objawach przeziębienia, którym może towarzyszyć piekący i szczypiący ból gardła. Lek przeznaczony jest do stosowania krótkotrwałego. 

Skład

Składniki produktu Trachisan są następujące:

- substancja czynna: chlorowodorek lidokainy (8 mg/1 pastylka),

- substancje pomocnicze: sorbitol, olejek miętowy, stearynian magnezu.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Trachisan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Trachisan należy przyjmować doustnie. Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia to: 1 pastylka do ssania co 2 godziny. Nie przyjmować więcej niż 6 pastylek w ciągu doby. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Trachisan.

Produkt Trachisan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek zawiera sorbitol. Nie powinno się więc stosować leków u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Emilian 2019-12-14 21:59

Stosuję ten środek na piekące gardło. Spodziewna ulga jest nie do opisania.

Janusz 2018-10-29 10:07

Ta pogoda mnie dobija. Znowu złapałem przeziębienie. Lekarz polecił Trachisan . Oby zadziałało...

Sławomir 2018-10-07 19:18

Trachisan na mnie działa dobrze. Tylko trochę długo trzeba czekać,aż przeziębienie minie.

Teresa 2017-07-02 01:38

Podrażnienia gardła prowadzą do dyskomfortu. Osobiście nie znoszę, gdy boli mnie gardło, a już tym bardziej, gdy dotyczy to także nieprzyjemnego drapania... na szczęście mam Trachisan.

Opinia użytkownika 2016-04-21 11:49

polecam

olka 2016-03-07 11:05

Zakupiłam trachisan do ssania przy zapaleniu gardła,pomaga.

Edyta 2016-02-19 12:49

Działanie dobre.Kupuje go przy infekcjach gardła.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.