Kategorie produktów

Korzeń kozłka

Korzeń kozłka

4.44 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Korzeń kozłka

Korzeń kozłka to produkt leczniczy dostępny w postaci suszu ziołowego przeznaczonego do zaparzania. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są trudności z zasypianiem, stany napięcia nerwowego oraz przewlekły stres. 

Lek ten to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazanie opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania

W składzie preparatu Korzeń kozłka zajduje się 100% korzeń kozłka. Jest to roślina, która wykazuje działanie uspokajające oraz łagodzące w przypadku stanów podenerwowania i zachwiania równowagi emocjonalnej.

Korzeń kozłka wspomaga utrzymanie dobrego nastroju oraz przywraca zdrowy i spokojny sen. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Korzeń kozłka:

1 g produktu zawiera 1 g Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka)

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Korzeń kozłka należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Korzeń kozłka należy przyjmować doustnie w postaci naparu. 1 łyżeczkę suszu ziołowego zalać szklanką wrzącej wody Zaparzać przez 30 minut, po czym przecedzić. 

Zalecane dawkowanie produktu dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. lat:

Wskazanie Dawka dobowa
stany napięcia nerwowego 1 szklanka naparu 3 razy dziennie
trudności z zasypianiem  1 szklanka naparu około godzinę przed snem

Maksymalna dawka dobowa leku to 4 szklanki naparu.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Nie stosować u młodzieży poniżej 12. lat, koiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. 

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Korzeń kozłka. Przy dłuższym stosowaniu mogą pojawić się zaburzenia trawienia. Korzeń kozłka może wpływać na zdolnośc prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Lek Korzeń kozłka należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. Jeśli podczas stosowania leku nie następuje poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Brygida 2020-02-16 11:10

Ciężka sprawa. Od niemal kilkunastu dni nie jestem do końca zrównoważona. To skutek nerwów w pracy. Mam naprawdę dość... Pora na coś z apteki.

Ignacy 2020-01-08 15:18

bałagan w robocie a dalej nie lepiej w mieszkaniu. choć obecnie czuję się zauważalnie lepiej. Udało się, dobry wybór

Oktawian 2019-12-26 09:19

niełatwo jest mi smacznie zasnąć raczej z ogromnym wysiłkiem. zmiana na lepsze nadeszła wraz z wprowadzeniem tego leku.

Michalina 2018-08-06 11:46

Kupiłam. Spróbowałam. Zadziałało, ale nie jakoś super. Zresztą nie można spodziewać się cudów po herbatce. Dlatego na przyszłośc pewnie kupię coś silniejszego. Ale smakuje mi ;)

Opinia użytkownika 2018-07-26 20:58

Zamiast napakowanych chemią tabsów - sprawdź ziółka. Może nie pomogą na wszystko, ale w większości przypadków sobie radzą. Ziółka są na problemy trawienne, ale też na bezsenność, stres i dla urody. Ja sobie stosuję Korzeń kozłka . Preparat jest naprawdę super. Póki nie jest to zaawansowane schorzenie, stosuję zawsze te ziółka.

Elek 2017-12-11 12:01

dobre ziółka na uspokojenie i na spokojny sen.

Sandra 2017-08-02 15:57

bardzo dobrze dzila to ziele - popijam w pracy kiedy sie zestresuje

Edek 2015-12-06 14:11

Mam stresującą pracę :( Dodatkowo wkurza mnie taki nowy! Nabyłam w aptece Korzeń kozłka . Dobrze sobie radzi:) Ten specyfik pomaga zwalczać nerwy...

Opinia użytkownika 2015-01-30 10:32

Korzeń kozłka jest taki sobie na trudności z zasypianiem. Warto kupić coś, co będzie działać mocniej!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.