Kategorie produktów

Lekosen

Lekosen

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Lekosen

Lekosen to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych na uspokojenie. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są m.in. stres, który może być przyczyną takich objawów jak zmęczenie, rozdrażnienie, wahania nastrojów oraz pogorszenie samopoczucia. 

W formulacji produktu leczniczego Lekosen znajdują się wyciąg z kozłka lekarskiego i wyciąg z szyszek chmielu. Są to składniki o działaniu uspokajającym, wyciszającym oraz łagodzącym dolegliwości na podłożu nerwowym.

Składniki leku Lekosen oddziałują korzystnie na stany zmęczenia i wyczerpania psychicznego. Dodatkowym działaniem składników roślinnych jest też to, że redukują takie dolegliwości, jak napięcie mięśniowe jelit i dwunastnicy. 

Skład

Składniki produktu Lekosen są następujące: 

1 tabletka zawiera 60 mg wyciągu z kozłka lekarskiego (Valerianae radix, extr.sicc. 6:1) i 100 mg wyciągu z szyszek chmielu (Lupuli strobuli extr.sicc. 5:1).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Lekosen należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekosen należy przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody. Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia to:

Wiek Dawka jednorazowa Kiedy stosować
dorośli 2-4 tabletki powlekane około godzinę przed snem
młodzież powyżej 6. lat 1-2 tabletki powlekane j.w.

Nie przekraczać dobowej dawki leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Lekosen

Produkt leczniczy jest niewskazany dla dzieci poniżej 6. lat, kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Ze względu na działanie usypiające, nie zaleca się przyjmowania leku bezpośrednio przed planowaną podróżą. 

Lek Lekosen należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed przyjęciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kasia 2018-08-20 13:00

Niedawno umarł mój ukohany zwierzak. Traktowaliśmy go jak członka rodziny, więc dość mocno to przeżyłam. Nie sądziłam, że można tak mocno pokochać zwierzątko, a jednak. Nie spałam chyba 3 pełne dni, az doszłam do wniosku, że tak dalej nie może być i zakupiłam Lekosen. Lek całkiem okej, ale bardziej czułam się przemęczona niż zmęczona. Padałam naturalnie z tego wyczerpania, a nie z naturalnego zmęczenia.

Sandra 2017-07-31 17:06

nawet fajnie działa.

Sandra 2017-07-31 17:06

nawet fajnie działa.

Halina 2015-03-09 15:04

Kto jeszcze stosował Lekosen ? Ciekawe, co Wy o tym myślicie...

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.