Kategorie produktów

Modafen Grip

Modafen Grip

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Modafen Grip

Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia. 

Substancjami czynnymi leku Modafen Grip są ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Substancje te sprawdzają się podczas łagodzenia symptomów grypy i przeziębienia, takich jak: ból głowy, gorączka, ból gardła, ból zatok czy ból stawów i mięśni. Modafen Grip sprawdza się również jako środek udrażniający zatkany nos.

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancja ta skutecznie zwalcza ból oraz wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Chlorowodorek fenylefryny sprawdza się jako substancja łagodząca przekrwienie błony sluzowej nosa oraz łagodząca obrzęk dróg nosowych. Lek Modafen Grip należy zażywać tylko podczas występowania grypy lub przeziębienia wraz z towarzyszącą temu niedrożnością nosa. Jeśli u chorego nie występuje niedrożność nosa, należy stosować produkt zawierający tylko ibuprofen. 

Modafen Grip może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Skład

Składniki produktu Modafen Grip to:

substancje czynne ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek
substancje pomocnicze  skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 50, hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171)

W jednej tabletce znajduje się: ibuprofen 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 5 mg.

Dawkowanie:

Lek Modafen Grip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Modafen Grip należy spożywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia to 2 tabletki co 8 godzin. Należy jednak pamiętać, że maksymalna dobowa dawka preparatu to 6 tabletek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Modafen Grip.

Produkt nie może być stosowany przez dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie należy stosować leku w III tymestrze ciąży. W I i II trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Produkt Modafen Grip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-06-16 20:53

Kwestię lekarstw na zwalczenie bólu traktuję nad wyraz zdroworozsądkowo. Tu nie ma miejsca na ryzyko. bo nietrudno sobie zaszkodzić.

Żaneta 2018-04-05 16:31

Gorączka jest pierwszym objawem tego, że wkrótce organizm dopadnie jakieś choróbsko. Powinno się wtedy starać się to zlikwidować. Do obniżenia gorączki stosuję Modafen Grip . Środek działa nie tylko na gorączkę. Za to go cenię.

Opinia użytkownika 2017-03-01 23:42

Czy wy, tak jak ja, nie znosicie zatkanego nosa? W moim przypadku uniemożliwia funkcjonowanie. Zawsze stawiam na jakościowe i szybkie rozwiązanie. Za każdym razem, gdy zatkany nos daje się we znaki, wybieram Modafen Grip . Zatkany nos może być problemem błon śluzowych. Składniki specyfiku wpływają korzystnie na kondycję dróg oddechowych i pomagają walczyć z nieżyten nosa.

Sandra 2016-12-09 17:01

Modafen Grip sprawdza się w wymienionych wskazaniach. Ale ważne jest by nie stosować go kiedy nie występuje niedrożność! Bo niezle mozna sobie wtedy rozwalić zatoki!

Opinia użytkownika 2016-05-04 19:33

Grypa objawia się w stanach obniżenia odporności. Nie cierpię być uziemiony przez chorobę. Żeby szybko wstać na nogi przyjmuję Modafen Grip . Dzięki wszechstronnemu działaniu , preparat ten w mig pozbywa się objawów grypy.

Urszula 2016-03-07 12:02

Działanie takie samo jak innych lekow, reakcji alergicznych nie zauwazylam.

Amelia 2015-07-11 22:37

Kupuję Modafen Grip w czasie, gdy łapie mnie grypa, bo wtedy rozwija się u mnie zawsze pełen wachlarz objawów i nie dam rady przetrwać jedynie na malinowej herbatce!

Opinia użytkownika 2015-01-14 18:19

Na bóle miesiączkowe stosuję wyłącznie Modafen Grip ! Dlaczegoż? bo ten preparat jest jak dla mnie najlepszy! Zachwalam sobie bardzo i rekomenduję wszystkim!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.