Kategorie produktów

FluControl Max

FluControl Max

4.33 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu FluControl Max

FluControl Max to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu leczenia objawów grypy i przeziębienia.

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorfenamina oraz fenylefryna. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Chlorfenamina jest substancją przeciwhistaminową, która wykazuje pozytywne działanie na zmniejszanie zalegającej w nosie wydzieliny.

Fenylefryna wpływa na zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego FluControl Max są objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, ból o nasileniu słabym do umiarkowanego, zalegająca w nosie wydzielina oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok.

Skład

W składzie tabletek FluControl Max znajdują się następujące substancje:

substancje czynne paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian
pozostałe składniki

rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A,  

otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba). 

Jedna tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum), 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas).  

Dawkowanie:

Produkt leczniczy FluControl Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt FluControl Max należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

wiek dawka początkowa kolejna dawka maks. dawka dobowa
dorośli i dzieci powyżej 12lat 1 tabletka po 4-6 godzinach 6 tabletek

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu FluControl MAX. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie wolno stosować tego preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek FluControl MAX należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Osoby w podeszłym wieku nie mogą stosować tego leku bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować leku FluControl MAX w przypadku ciężkiej niewydolności watroby i/lub nerek. Nie stosować w przypadku nadczynności tarczycy oraz w zaburzeniach rytmu serca. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2021-01-23 09:59

to działa

Opinia użytkownika 2019-12-27 15:31

Czas na infekcje bywa ciężki. W mojej rodzinie teściowa już smarka... Leczy się aktualnie przyjmując to lekarstwo

Daniel 2019-03-25 11:17

jestem zadowolony, bo lek mi pomó©ł szybko stanąc na nogi.

Frania 2016-05-23 16:48

Pierwszy raz biorę FluControl Max ... pani w aptece mi dała, jak poprosiłam o coś co postawi mnie szybko na nogi. Niestety w mojej pracy nie ma czasu na chorowanie... ani na wyjście do lekarza. Mam nadzieję, że FluControl Max pomoże - póki co gorączka ustąpiła <3

dawid 2016-03-22 16:19

naprawdę jest skuteczny. warto wyprobowac

Opinia użytkownika 2015-09-17 14:05

Bardzo dobry i skuteczny na pierwsze objawy grypy

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.