Kategorie produktów

Oftipan

Oftipan

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Oftipan

Oftipan to produkt leczniczy dostępny w postaci żelu do oczu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z zespołem suchego oka oraz z alergiami i przewlekłym zapaleniem spojówek.

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego są dolegliwości oczu, wynikające np. z długotrwałego korzystania z urządzeń elektronicznych lub kontaktu z zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Produkt polecany jest także osobom, które korzystają z soczewek kontaktowych. 

W formulacji żelu do oczu Oftipan znajduje się substancja czynna kwas poliakrylowy. Składnik ten posiada właściwości nawilżające i łagodzące. Oddziałuje korzystnie na narząd wzroku poprzez zwiększanie aktywności gruczołu łzowego. Dzięki temu może wspierać prawidłowe nawilżanie powierzchni oka. 

Skład

W składzie żelu Oftipan znajdują się następujące substancje:

substancja czynna

kwas poliakrylowy. 1 g żelu zawiera 5 mg kwasu poliakrylowego.

inne składniki cetrymid, sorbitol ciekły krystalizujący, disodu edetyman, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Oftipan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Oftipan należy stosować do oczu. Instrukcja stosowania i zalecane dawkowanie: 1 kroplę zakroplić do worka spojówkowego.

Stosować 3-5 razy dziennie. Jedną dawkę należy stosować przed snem. 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Oftipan.

Osoby, które stosują soczewki kontaktowe: przed użyciem leku należy zdjąć soczewki. Osoby prowadzące pojazy powinny wziąć pod uwagę fakt, że po aplikacji żelu może nastąpić chwilowe pogorszenie widzenia. 

Lek Oftipan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. Po otwarciu lek można stosować przez 4 tygodnie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Barbara 2016-01-13 15:20

Pracuję w biurze, gdzie przez większość czasu obsługuję komputer. Mam raczej małą szansę na zmianę stanowiska albo chociaż zmniejszenie ilości godzin spędzonych przy kompie. Muszę więc sięgać po inne wsparcie. Żel do oczu Oftipan zawiera w składzie kwas poliakrylowy - ma on właściwości łagodzące, dlatego na moje dolegliwości jak znalazł :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.