Kategorie produktów

Świetlik Fix

Świetlik Fix

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Świetlik Fix

Świetlik Fix to roślinny produkt leczniczy dostępny w postaci suszu ziołowego w saszetkach do zaparzania. Produkt przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są dolegliwości narządu wzroku.

Lek Świetlik Fix stosuje się do przemywania oczu w stanach ich pdrażnienia, zaczerwienienia i w łagodnych stanach zapalnych spojówek. 

W składzie leku Świetlik Fix znajduje się ziele świetlka, inaczej świetlik łąkowy. Jest to zioło o właściwościach ściągających oraz przeciwzapalnych. Dodatkowo wykazuje działanie łagodzące w przypadku alergicznego zapalenia spojówek, a także w dolegliwości zmęczonych i łzawiących oczu. 

Świetlik Fix to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Skład

Składniki zawarte w jednej saszetce leku Świetlik Fix to:

2,0 g Euphrasia officinalis L. oraz Euphrasia rostkoviana Hayne, herba (ziele świetlika).

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Świetlik Fix powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób przygotowania naparu: 1 saszetkę należy zalać 250 ml ciepłej wody. Doprowadzić do wrzenia i zaparzać przez minimum 5 minut. Tak przygotowany napar odstawić do wystudzenia. 

Sposób i droga podania: napar Świetlik Fix należy stosować zewnętrznie na skórę do przemywania i kompresów. Produkt stosuje się przy pomocy jałowej gazy. Gazę należy zmoczyć. Przykładać na powiekę lub przemywać okolice powiek. Jedna gaza służy do stosowania na jedno oko. Taki zabieg należy powtarzać 2-3 razy dziennie, za każdym razem przygotowując świeży napar. 

Jeśli objawy utrzymują się po 2 dniach stosowania, należy skonsutować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Świetlik Fix.

Stosować jedynie świeżo przygotowany napar z ziela oraz jałowe gaziki do przygotowania kompresów i przemywań. Produkt leczniczy przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. Nie stosować do przepłukiwania oczu.

Lek Świetlik Fix należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w zamkniętym opakowaniu. Nie stosować po upływie terminu przydatności produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ernest 2020-02-07 18:41

moje odkrycie

Michalina 2018-08-07 11:00

Mieliście kiedyś tzw. ropki w oczach po przebudzenu? Pamiętam, jak mama zawsze przemywała mi oczy wacikiem namoczoym w tym naparze. Pomogło też małym kociakom, które miały zaropiałe oczęta. Nie mam zastrzeżeń do produktu, bo działa całkiem spoko ;)

Sandra 2017-06-28 11:56

Bardzo dobrze działają te ziola i nie podrazniaja skory

Norbert 2016-04-20 15:18

Kurczaki i znów te oczy:( Pracuję w dużej firmie jako spawacz. Po takiej codziennej harówce moje oczy błagają o litość... Trudny temat :/ Parę dni temu zakupiłem Świetlik Fix . Sprawdzimy, czy coś mi ten produkt pomoże.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.