Kategorie produktów

Proktis-M plus

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Proktis-M plus

Proktis-M plus to wyrób medyczny leczniczy dostępny w postaci maści doodbytniczej. Preparat w szczególności polecany jest osobom, które pragną zregenerować błonę śluzową kanału odbytu i odbytnicy.

Wskazaniem do stosowania wyrobu medycznego Proktis-M plus jest problem związany z  hemoroidami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Produkt polecany jest też po przebyciu zabiegów i operacji chirurgicznych. 

W formulacji preparatu Proktis-M plus znajdują się składniki, które oddziałują korzystnie na błony śluzowe kanału odbytu oraz okolice odbytu, wspierając regenerację oraz gojenie się ran, powstałych w wyniku dolegliwości tych miejsc. Polidokanol posiada właściwości miejscowo znieczulające, z kolei fitosomy escyny i betasitosterolu​ wspomagają odbudowę i wzmacnianie naskórka. 

Dodatkowo składniki łagodzą objawy, takie jak uporczywe pieczenie i swędzenie. 

Skład

W składzie maści Proktis-M plus znajdują się następujące substancje:

wazelina biała, olej wazelinowy, glikol propylenowy, polidokanol, fitosomy escyny i betasitosterolu, fitosomy kwasu glicyrynowego, BHT, izopropyl paraben, izobutyl paraben, butyl paraben, sól sodowa kwas hialuronowego.

Dawkowanie:

Instrukcja użycia wyrobu medycznego Proktis-M plus:

Wskazanie Instrukcja użycia
zazwyczaj stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu przez okres 10-20 dni. 
w przypadku ran odbytu  stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) aż do całkowitego zagojenia się ran. 
do stosowania doodbytniczego używać aplikatora. Aplikator umieścić w odbycie, nacisnąć tubę, tak by maść przedostała się do kanału odbytu. Po użyciu oczyścić aplikator i nałożyć nasadkę ochronną.

Nie stosować inaczej, niż to zostało opisane. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przyjmowania preparatu Proktis-M plus jest nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników.

Wyrób należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej. 

Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pamela 2015-11-22 16:49

Hemoroidy to wstydliwy problem i na pewno dużo osób nie chce mówić o nim głośno. Sama do takich należałam aż odkryłam Proktis-M plus.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.