Kategorie produktów

SATURAL

SATURAL

4.4 Dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu SATURAL

SATURAL to produkt leczniczy dostępny w postaci proszku musującego w saszetkach do przyrządzania roztworu doustnego. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z niedoborem wapnia, stanami zapalnymi, wysiękowymi i reakcjami alergicznymi.

O odpowiedni poziom wapnia powinny zadbać kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. 

Wapń stanowi podstawowy składnik mineralny. Wspiera on utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu. W składzie proszku SATURAL znajduje się laktoglukonian wapnia, który stanowi bardzo dobrze przyswajalny związek wapnia. 

Wapń stosuje się także w okresach wzrostu, dla zapewnienia prawidłowego rozwoju zwłaszcza układu kostnego. Dodatkowo składnik ten redukuję obrzęki i zmniejsza reakcję organizmu na alergeny. 

Skład

W składzie proszku musującego SATURAL znajdują się następujące substancje: wapnia laktoglukonianu, sacharoza, czerwień koszenilowa, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy SATURAL należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Proszek SATURAL należy spożywać doustnie, w postaci roztworu do picia. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Zalecane dawkowanie to 1 saszetka 3 razy dziennie.

1 saszetka (4 g) zawiera 1,6 g laktoglukonianu wapnia.

Powyższej dawki nie należy przekraczać. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego SATURAL.

Produkt SATURAL należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Lek nie jest przeznaczony m.in. dla osób z hiperkalcemią, ciężką hiperkalciurią bądź niewydolnością nerek znacznego stopnia. Produktu nie należy stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-15 09:51

bez końca mogę wymieniać objawy mego uczulenia. tylko nie ma sensu. Lepiej stosować coś co w rzeczywistości pomaga.

Bogdan 2018-05-11 20:41

Satural może pomóc alergikom, ale trzeba do niego podchodzić z rozsądkiem. Zresztą... jak do każdego leku. Niemniej myślę, że może warto trochę zainwestować w siebie i mieć coś dobrego.

Agnieszka 2016-03-03 15:10

jest w sumie skuteczny choć jego działania nie widać od razu.

Melchior 2015-07-24 00:45

Nadchodzi najgorszy czas w roku i jak co rok szukam sposobu na przetrwanie. Uważacie, że SATURAL poradzi sobie?

Witos 2015-03-07 18:04

Środek działa bardzo dobrze, jednak tylko i wyłącznie kiedy dobrze go stosujemy i mamy również odpowiednią dietę. Jezeli nie stosuje się do wymagań to wtedy to nic nie pomaga.

Celka 2015-01-13 21:23

Pijam kole, która wypłukuje wapń. Zażywam później satural i mam mniejsze wyrzuty sumienia, że piję to świństwo. Polecam dla wzmocnienia organizmu osobą, które dbają o zdrowie.

Trixi 2015-01-10 13:57

Stosuje go bardzo często w okresie przeziębienia oraz w okresach alergicznych i pomaga. Widać efekt poprawienia komfortu życia oraz efektownie zmienia nasze podejście do życia, bo brak bólu = szczęście.!

Domi 2015-01-06 13:09

Mam alergię od małego i ten suplement niestety mi nie pomógł, jakoś te wapno w proszku nie chce się przyswajać, nie wiem dlatego tak jest ;/

Alergik 2015-01-06 10:49

Znakomity proszek pomagający w alergicznych sytuacjach, można dzięki niemu już w prosty sposób pozbyć się złych objawów alergii. Polecam!

Mario 2015-01-04 20:00

Świetnie działający proszek musujący zawierający jony wapnia. Stosuje go w okresach alergicznych i bardzo dobrze mi pomagają. Działa szybko i skutecznie!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.