Kategorie produktów

Senefol

4.31 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Senefol

Senefol lek dostępny w postaci tabletek, który jest oparty na bazie naturalnych składnikówroślinnych. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości na podłożu gastrologicznym, a przede wszystkim takie schorzenia jak zaparcia, trudności z wypróżnianiem.

Lek Senefol wykazuje działanie przeczyszczające. Składniki zawarte w produkcie wpływają korzystnie na jelita, wspierając zmiękczanie mas kałowych, co przekłada się na ułatwianie ich wydalania.

Efekt przeczyszczający następuje po około 8-12 godzin od przyjęcia tabletki, stąd też Senefol stosuje się na noc. Preparat jest dobrze tolerowany.

Skład

W składzie tabletek Senefol znajdują się następujące substancje:

- substancja czynna: Sennae folium cum fructu 300 mg. Każda tabletka zawiera 7,5 mg pochodnych hydroksyantracenu w przeliczeniu na sennozyd B.

- substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Senefol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub zapytać o radę farmaceutę.

Sposób i droga podania: tabletki należy przyjmować doustnie. Popić dużą ilością wody.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby:

Dorośli 2-4 tabletki przed snem
Młodzież powyżej 12. r. ż. j.w. j.w.

Nie należy przekraczać dawki 4 tabletek na dobę

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Senefol. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12. roku życia.

Nie stosować w przypadku niedrożności jelit, atonii oraz ich zwężenia, a także w razie zapalenia wyrostka robaczkowego i zapalnych schorzeń jelit. Niniejszy preparat nie jest wskazany do stosowania także w razie wystąpienia bólów brzucha o niewyjaśnionej etiologii oraz odwodnienia organizmu przebiegającego z utratą elektrolitów.

Produkt Senefol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Mieczysław 2020-08-13 20:44

Wybieram tylko lekarstwa które działają z dobrym rezultatem. Szkoda tracenia pieniędzy na coś co jest bublem.

Opinia użytkownika 2020-03-24 16:35

kupuję wyłącznie sprawdzone lekarstwa na wolne trawienie. dzisiaj zrobię tak samo

Opinia użytkownika 2018-12-23 23:17

Od lat borykam się z problemem wzdęć:/ Z autopsji uważam, że Senefol działa .

Stefan 2018-11-21 15:00

Uwielbiam gorzką czekoladę. W zeszłe święta zjadłem jej tyle, że nie mogłem się wypróżnić przez 3 dni. Czułem się ciężki i bolał mnie brzuch. Wziąłem Senefol (zwykle unikam środków przeczyszczających, tym razem jednak musiałem). Problem zniknął, a ja w końcu pożegnałem się z zaparciami.

Opinia użytkownika 2018-07-16 13:32

Niewiele osób wie, że praca jelit może się zaburzyć. szczególnie jeśli ktoś praktykuje ciężką dietę. To mi rozjaśniło umysł. Widziałam ostatnio preparat Senefol i szczerze ciekawi mnie, czy pomaga.

zbigniew 2017-11-29 18:56

super bardzo skuteczne

Anka 2017-03-13 21:56

Stosuję go raz na jakiś czas na oczyszczenie organizmu. Świetnie pomaga się też pozbyć nadmiaru wody z organizmu

Ida 2016-11-24 13:54

Brałąm jak miałam manię odchudzania... Nie bylo to zbyt madre ale jedno wiem, ten preparat działa :D

Piotr 2016-11-24 08:47

Bardzo dobry Lek.

Katie 2016-10-03 14:20

Senefol to naturalne, ziołowe tabletki z senesem, ułatwiające pozbycie się problemu związanego z zaparciami.

Amalia 2016-06-03 13:55

Nie wierzcie w reklamy mówiace, że Senefol ułatwia temat zaparć. To jeden wielki bubel! Nie polecam: Senefol tylko zaostrzył sytuację! Lepiej wrócić do babcinych sposobów, one przynajmniej nie szkodziły.

Winder 2015-03-25 20:39

Od pewnego czasu korzystam z tego środka i dla mnie jest po prostu słaby. Powinien działać o wiele lepiej i dlatego wolę inne leki niż ten ;/

Ma ja 2015-03-11 21:01

Moja apteka jest patronacką Labofarmu więc łatwo tam dostać ten suplement. Na zaparcia sprawdza mi się całkiem dobrze, polecam.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.