Kategorie produktów

Septanazal Dla Dorosłych

Septanazal Dla Dorosłych

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Septanazal Dla Dorosłych

Septanazal Dla Dorosłych to lek w postaci aerozolu do nosa, do stosowania przez dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia, do leczenia nieżytu nosa i uszkodzeń błony śluzowej nosa, niealergicznego zapalenia błony śluzowej.

Preparat polecany jest także w przypadku niedrożności przewodów nosowych po przebytej operacji nosa.

Działanie aerozolu Septanazal Dla Dorosłych wynika z właściwości jego substancji czynnych. Chlorowodorek ksylometazoliny obkurcza naczynia krwionośne i minimalizuje obrzęk błony śluzowej. Z kolei deksopantenol ma działanie chroniące nabłonek i wspierające gojenie się ran.

Preparat pomaga przy katarze, zmniejsza odczucie zatkania nosa i ogranicza wydzielinę.

Skład

Składniki produktu Septanazal Dla Dorosłych to:

substancje czynne to:  ksylometazoliny chlorowodorek 1 mg / 1 ml aerozolu i  deksopantenol 50 mg/ 1 ml aerozolu
(jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu)

pozostałe składniki to: potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.

Septanazal dla dorosłych nie zawiera substancji konserwujących

Dawkowanie:

Lek Septanazal Dla Dorosłych należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Septanazal Dla Dorosłych należy stosować rozpylając do otworu nosowego.

Zalecane dawkowanie leku Septanazal dla dorosłych w ciągu doby przedstawia się następująco: 1 aplikacja aerozolu do każdego otworu nosowego do 3x na dobę, w razie potrzeby. Nie powinno przekraczać się 7 dni stosowania, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Lek ponownie można zastosować dopiero po kilkudniowej przerwie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub deksopantenol, a także nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Septanazal Dla Dorosłych. Preparatu nie mogą stosować osoby po zabiegach chirurgicznych usunięcia przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opon mózgowych.

Przeciwwskazaniem jest również suche zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Produkt Septanazal Dla Dorosłych należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marian 2017-11-07 20:31

Długotrwała ulga przy zatkanym nosie, szkoda że nie można stosować dłużej, bo u mnie katar nie trwa nigdy krócej niż dwa tygodnie...

Jacek 2016-04-09 10:10

Polecam każdemu, kto chce swobodnie oddychać nawet do 5 godzin ;)

Opinia użytkownika 2015-06-08 14:08

Czy wy też sądzicie, że zatkany nos to najgorsza dolegliwość? Dla mnie jest to straszny dyskomfort. Zawsze stawiam na jakościowe i szybkie rozwiązanie. Za każdym razem, gdy zatkany nos daje się we znaki, wybieram Septanazal Dla Dorosłych . Zwykle zatkany nos to problem błon śluzowych. Składniki specyfiku wpływają korzystnie na drogi oddechowe i redukują nieżyt nosa i uczucie zatkanego nosa.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.