Kategorie produktów

Sudafed XyloSpray HA

Sudafed XyloSpray HA

4.08 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sudafed XyloSpray HA

Sudafed XyloSpray HA to lek w postaci aerozolu do nosa o działaniu zmniejszającym obrzęk śluzówek nosa oraz obkurczającym naczynia krwionośne. 

Preparat w swoim składzie zawiera kwas hialuronowy, który nawilża i chroni błonę śluzową nosa. Zastosowanie aerozolu ułatwia odpływ zalegającej wydzieliny oraz swobodne oddychanie przez nos.

Wskazaniem do zastosowania produktu Sudafed XyloSpray HA jest: obrzęk błony śluzowej nosa w przebiegu ostrego, alergicznego lub naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej, zapalenie trąbki słuchowej ucha środkowego podczas przeziębienia oraz wydzielina utrudniająca oddychanie pojawiająca się w zapaleniu zatok przynosowych.

Lek zaczyna działać już po 5-10 minutach od zastosowania. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Skład

W składzie aerozolu do nosa Sudafed XyloSpray HA znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna ksylometazoliny chlorowodorek
pozostałe składniki sodu hialuronian, sorbitol, glicerol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sodu chlorek, woda oczyszczona

W 1 ml roztworu Sudafed XyloSpray HA znajduje się 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. 

Dawkowanie:

Produkt Sudafed XyloSpray HA należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy stosować wyłącznie donosowo, również w przypadku zapalenia trąbki słuchowej. 

Zalecane stosowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia to 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego. Stosować do 3 razy na dobę.

Maksymalnie można zastosować 3 dawki do każdego otworu nosowego dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Sudafed XyloSpray HA.

Przeciwwskazane jest stosowanie aerozolu u osób  po usunięciu przysadki oraz po odbytych innych zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. W okresie ciąży i karmienia piersią, należy skonultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku.

Stosowanie preparatu jest możliwe wyłącznie ze wskazania lekarza, po przeanalizowaniu ryzyka i korzyści dla pacjenta: z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, leczonych  inhibitorami monoaminooksydazy, z guzem chromochłonnym nadnerczy, z ciężkimi chorobami układu krążenia, z nadwrażliwością na substancje o działaniu podobnym do ksylometazoliny, z rozrostem gruczołu krokowego, z zaburzeniami metabolicznymi.

Lek Sudafed XyloSpray HA należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Klaudia 2020-01-18 09:28

Produkt " pomaga odetkać nos " lecz w moim przypadku na następny dzień miałam krwotok z nosa, który zatamowali dopiero ratownicy medyczni. Dodam że wcześnie już stosowałam inne produkty do nosa, nic się nie działo.

Kesja 2018-03-08 10:39

Czy wy, tak jak ja, nie znosicie zatkanego nosa? Mnie przyprawia o straszny dyskomfort. Za każdym razem stawiam na jakościowe rozwiązanie. Zawsze, gdy dokucza mi zatkany nos, wybieram Sudafed XyloSpray HA . Zatkany nos może wiązać się z błonami śluzowymi. Składniki środka wpływają korzystnie na kondycję dróg oddechowych i pomagają walczyć z nieżyten nosa.

Ania 2017-08-16 19:18

Cudowne krople. Działają natychmiast i nawet przy długotrwałym stosowaniu nie szczypią w nosie. Nie boję się ich podawać niemowlęciu, bo w przeciwieństwie do preparatów dla niemowląt które nigdy nie działają i często szczypią nawet mnie, Sudafed HA znakomicie się sprawdza.

Opinia użytkownika 2016-04-07 15:49

moim zdaniem dobrze nawilża i odtyka zatkany nos.

Szymon 2015-05-16 15:03

Potwierdzam, że Sudafed XyloSpray HA dobrze działa na wymienione tutaj wskazania!

Opinia użytkownika 2015-05-16 11:30

Jakbym miała wskazać wartościowy produkt na kłopoty z alergią to byłby to właśnie Sudafed XyloSpray HA . Ułatwia mi życie prawie natychmiastowo :) Używam ten produkt już od ładnych paru lat.

Opinia użytkownika 2015-01-14 13:38

Jakbym miała wybrać dobrze działający preparat na zatkany nos to byłby to właśnie Sudafed XyloSpray HA ! Działa za każdym razem ...

Romet 2015-01-11 12:09

Znakomity sprinter. Działa do 5 minut i można ładnie odblokować swój nos i zasnąć wieczorem bez problemu. Tylko cena mogłaby być o wiele mniejsza

Unteix 2015-01-11 12:07

Niestety nie czuje za bardzo dużej różnicy podczas stosowania tego suplementu i moim zdaniem jest to jeden z najgorszych środków, które kupiłem w życiu. Nawet po 10 minutach nos mi się nie odblokowuje ;/

Kinder 2015-01-11 12:06

Na mnie jakoś ten suplement nie działa rewelacyjnie, nie mogę w prosty sposób odblikować nosa poprzez ten lek. Czasami działa ale w bardzo słabych zapchaniach. Nie polecam bo dla mnie to strata kasy.

Bester 2015-01-11 12:05

Bardzo dobrze działa i można z niego śmiało korzystać. Po kilku minutach nos już nie jest zablokowany i można działać. Wydaje mi się, że to jeden z najlepszych leków na rynku

Mateusz 2014-12-15 12:39

Po 5 minutach nie czujesz zablokowanego nosa, nawet jeżeli masz bardzo zablokowany. Środek na prawdę dobry, jednakże cena nie pozwala mi na częste kupno ;(

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.