Kategorie produktów

Septosan Fix

Septosan Fix

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Septosan Fix

Septosan Fix to produkt leczniczy dostępny w postaci mieszanki ziołowej. Mieszanka ziołowa Septosan Fix występuje w postaci saszetek przeznaczonych do zaparzania. Tradycyjnie jako środek odkażający w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz w zapaleniu dziąseł. 

Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się ze stanem zapalnym jamy ustnej lub gardła. Polecany osobom, u których zdiagnozowano zapalenie dziąseł.

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Septosan Fix stosuje się do płukania jamy ustnej. W składzie znajdują się ziele tymianku, liść szałwi i liść mięty. Są to substancje o właściwościach odkażających, bakteriobójczych i antyseptycznym. Wspierają zwalczanie zakażeń i infekcji powstających w jamie ustnej. 

Skład

W składzie mieszanki ziołowej Septosan Fix znajdują się następujące substancje: ziele tymianku, liść szałwii, liść mięty.

Dawkowanie:

Lek Septosan Fix należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Produkt Septosan Fix należy podawać doustnie. 1 saszetkę zalać 1/2 szklanki wrzącej wody. Parzyć przez 15 minut.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia: 1 saszetka 1-5 razy dziennie. Produktu nie należy połykać. Służy on do płukania jamy ustnej i dziąseł. 

Skład (1 saszetka 2,0 g zawiera):

Składnik Zawartość
ziele tymianku 1,0 g
liść szałwi 0,5 g
liść mięty 0,5 g

Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż tydzień.

Nie przekraczać wskazanej dawki. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Septosan Fix. Produkt Septosan Fix należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u młodzieży poniżej 18. roku życia. Leku nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Martyna 2018-02-12 21:28

Produkt jest naprawdę dobry. Pomógł mi przy pleśniawkach i aftach. Teraz już zawsze będę miała przy sobie Septosan Fix.

Opinia użytkownika 2017-08-15 08:09

SUPER!

bbb 2016-03-15 14:38

skuteczny i ma ziołowy smak

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.