Kategorie produktów

Steper Pro

Steper Pro

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Steper Pro

Steper Pro to lek w postaci kremu, który stosowany jest w leczeniu dolegliwości o charakterze grzybiczym. Krem przeznaczony jest do stosowania na skórę.

Niniejszy lek jest wskazany do stosowania w przypadku miejscowego leczenia zakażeń skóry, np. grzybicy dłoni, grzybicy stóp, grzybicy tułowia oraz łupieżu rumieniowatego.

Zawarta w leku substancja czynna - bifonazol - wykazuje działanie grzybobójcze poprzez szybkie przenikanie wgłąb zakażonej skóry. Bifonazol wpływa na hamowanie syntezy ergosterolu, który jest składnikiem błony cytoplazmatycznej grzybów. 

Skład

Składniki leku Steper Pro to: 

- substancja czynna: bifonazol (Bifonazolum) 10 mg/1 g kremu.

- substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, palmitynian cetylu, oktylododekanol, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, alkohol benzylowy, olejek eteryczny z mięty polnej z obniżoną zawartością mentolu, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt Steper Pro należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Steper Pro należy aplikować na skórę. 

Instrukcja użycia leku: lek należy stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem. Niewielką ilość kemu nanieść na miejsce zmienione chorobowo. Wmasować. 

Leczenie produktem Steper Pro powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza - zazwyczaj tak długo, jak opisuje to poniższa tabela:

Rodzaj schorzenia Czas (tygodnie)
Grzybice stóp, w tym grzybica międzypalcowa 3
Grzybica tułowia, dłoni i fałdów skórnych 2-3
Łupież pstry 2
Łupież rumieniowaty 2
Grzybica (kandydoza) powierzchowna skóry 2-4

U niemowląt i dzieci należy stosować pod nadzorem lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu Steper Pro.

Produkt Steper Pro należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. Lek zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Oktawia 2018-10-13 19:08

Łatwo złapać grzybicę stóp! By jednak ją wyleczyć - trzeba czasu! Steper Pro zobaczyłam u lekarza. Grzybicę złapałam na basenie i natychmiastowo pojechałam po ten preparat !!! Dał radę szybko!

Eulalia 2017-10-12 16:13

Częste wizyty na basenie przyczyniło się do tego, że wyszła mi grzybica na stopach. Koleżanka poleciła bym kupiła Steper Pro ! I naprawdę chcę polecić wam ten wyrób! Działa szybko i skutecznie!

Paweł 2017-05-09 12:25

Często i gęsto jeżdżę na basen. Nie raz już miałem do czynienia z grzybicą, w tym nawracającą grzybicą stóp. Jestem załamany, na szczęście Steper Pro zawsze pomaga.

Szymon 2016-05-28 23:28

Uważam Steper Pro za dobry, dyskretny do stosowania lek. Co prawda na efekty działania trzeba trochę poczekać, ale tak jest chyba ze wszystkimi środkami na grzybicę...

Opinia użytkownika 2015-12-25 19:45

Grzybica skóry to najprościej grzybica, która może dotyczyć: palcach, stopach, pachwinach... Ta dolegliwość wygląda co najmniej nieatrakcyjnie. Pamiętam swój wstyd wtedy i zaczęłam stosować Steper Pro . Specyfik miał rozsądną cenę, porównując inne z kategorii. A przy tym zadziałał szybko, skutecznie i efektywnie. Z czystym sumieniem moge polecić każdemu.

Karena 2015-11-21 17:17

Grzybica to niemiła przypadłość. Nie ważne dlaczego nas dopadła czy to przez złą higienę czy to przez problemy ze zdrowiem, czy jeszcze z innego powodu... Steper Pro pomoże! To bardzo skuteczny środek.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.