Kategorie produktów

Daktarin 2%

Daktarin 2%

4.71 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Daktarin 2%

Daktarin 2% to produkt leczniczy w postaci kremu o działaniu przeciwgrzybiczym.

Lek Daktarin 2% wskazany jest do stosowania w celu leczenia grzybiczych zakażeń skóry, które spowodowane zostały drożdżakami, dermatofitami czy inne grzyby. Produkt sprawdza się w leczeniu grzybicy rąk, tułowia, głowy, a także grzybicy międzypalcowej stóp.

Ze względu na działanie przeciwbakteryjne - lek może być stosowany również podczas grzybic wtórnie zakażonych przez bakterie. Substancją czynną zawartą w leku Daktarin 2% jest mikonazol. Substancja ta wykazuje działanie przeciwgrzybicze m.in. na: drożdżaki, dermatofity oraz przeciwbakteryjnie na ziarenkowce i Gram-dodatnie pałeczki.

Substancja czynna leku likwiduje świąd skóry towarzyszący często zakażeniom wywołanym przez drożdżaki i dermatofity. Świąd ustępuje jako pierwszy w procesie leczenia.

Skład

Składniki produktu leczniczego Daktarin 2% są następujące:

substancja czynna mikonazolu azotan
inne składniki  butylohydroksyanizol (E 320), kwas benzoesowy (E 210), parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogolo 6 i makrogolo 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona

W 1 g kremu znajduje się 20 mg mikonazolu.

Dawkowanie:

Lek Daktarin 2% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Daktarin 2% należy stosować na zmienione chorobowo miejsca na skórze.

Zalecane stosowanie produktu leczniczego to 2 razy na dobę. Leczenie powinno trwać 2-6 tygodni, w zależności od nasilenia i umiejscowienia zmian chorobowych. Po ustąpienie wszystkich zmian i objawów - leczenie powinno być kontynuowane przez co najmniej tydzień.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Daktarin 2%.

Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią, stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Produkt Daktarin 2% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marzena 2017-07-02 14:07

Daktarin 2% to świetny lek do walki z grzybicą. Używałam, skończyłam 2 dni temu. Stosowałam 3 tygodnie + tydzień jak już objawy ustąpiły. Uczucie swędzenia i pieczenia zniknęło po ok 5 dniach.

Leonia 2017-02-08 17:23

Częste wizyty na basenie przyczyniło się do tego, że wyszedł mi grzyb na stopach... Zakupiłam Daktarin 2% . I naprawdę pragnę polecić ten produkt! Działa błyskawicznie!

Asenat 2016-08-12 13:46

Daktarin 2% w sumie działa, ale poprzednio brałam coś innego i było lepiej.

Seweryn 2016-06-01 20:34

Jestem cukrzykiem... Może się wydawać, że ten fakt nic nie wnosi... Dla mnie, to jednak jest ważne. Tak więc dopadła mnie grzybica pachwin. Lekarz zalecił kupić Daktarin 2% ... I przyznaję , że ten specyfik sprawdza się (póki co) bardzo dobrze!

Patrycja 2016-05-11 12:32

Złapać grzybicę stóp jest banalnie prosto... By jednak ją wyleczyć - trzeba czasu! Daktarin 2% zobaczyłam w jakimś spocie reklamowym. Grzybicę złapałam na basenie i błyskawicznie poszłam po ten wyrób ! :)! Spisał się skutecznie!

Zuzanna 2015-11-13 18:09

Problemy z grzybicą to bardzo przeszkadzająca udręka. Nie ważne skąd się wzięła czy to przez zaniedbanie czy z niewiedzy, czy z zupełnie innego powodu... Daktarin 2% przychodzi z pomocą! To bardzo skuteczny preparat!

Opinia użytkownika 2015-06-01 00:58

Pachwiny to takie miejsca na ciele że są ściśnięte i podatne na pocenie a tym samym rozwój grzybów. Spodnie rurki, majtki - należy więc wiedzieć, że higiena tych miejsc jest tym bardziej ważna. Kupiłam Daktarin 2% . Preparat wspiera te sfery i pomaga mi zachować higienę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.