Kategorie produktów

Thymi

Thymi

4.2 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Thymi

Thymi to lek przeznaczony dla osób, które zmagają się z problemem uporczywego i dokuczliwego kaszlu (tzw. kaszlu "mokrego").  

Dodatkowo syrop wykazuje korzystne działanie na niwelowanie dolegliwości związanych z zapaleniem krtani

Substancja czynna leku jest wyciąg tymiankowy płynny.

Thymi to lek, który rozrzedza zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę i wspomaga odkrztuszanie, tym samym oczyszczając je z nadmiernego śluzu. 

Skład

Składnikami leku Thymi są: 

- substancja czynna:Thymi extractum fluidum (Wyciąg tymiankowy płynny) 15g
Thymolum (Tymol) 0,01g
- substancja pomocnicza: wodorotlenek amonowy, etanol.

Syrop zwykły (sacharoza i woda oczyszczona)

Syrop zawiera ok. 5% etanolu.

Dawkowanie:

Syrop Thymi należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub na opakowaniu bądź według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podawać doustnie.

Zalecana dawka do spożycia:

Dorośli 10 ml (2 łyżeczki) 3 razy dziennie
Dzieci od 6 do 12 r. ż. 5 ml (1 łyżeczka) 3 razy dziennie
Dzieci poniżej 6 r. ż. Nie stosować

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu Thymi.

Syrop Thymi należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w szczelnie zmkniętym opakowaniu. Chronić od światła. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

ok 2016-03-23 13:56

Łagodzi podrażnione gardło

Marysia 2015-12-01 17:05

Syropek Thymi wygląda niepozornie, a ma wielka moc sprawczą w oswajaniu problemu uciążliwego kaszlu, daje piąteczkę!

Mixor 2015-03-01 20:49

Jak na kaszel to działa rewelacyjnie. Nawet nie mogę nic złego na niego powiedzieć. Działa świetnie oraz szybko z możliwością odksztuszania. Cena i jakość jest bardzo dobra!

Tommy 2015-02-23 20:52

Mi też nawet pomógł, nie mogę na niego narzekać :) W szczególności że tej głupiej chrypki nie mogłem pozbyć się przez kilka tygodni - wkońcu thymi jakoś zaczeło łagodzić jej objawy aż wkońcu mineła ;)

Olivia 2014-12-25 22:58

Bardzo dobrze lek. Działanie jest rewelacyjne oraz za pomocą niego można zawsze w szybki i efektywny sposób zaradzić. POlecam w każdej sytuacji.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.