Kategorie produktów

Venotonin

Venotonin

3.71 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Venotonin

Kapsułki Venotonin to roślinny produkt leczniczy rekomendowany do stosowania w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, w celu zwalczania jej objawów.

Stosowanie leku niweluje nieprzyjemne dolegliwości związane ze schorzeniem, takie jak m.in. ból nóg, uczucie ciężkości nóg, świąd, obrzęki oraz bolesne skurcze łydek.

Substancja czynną zawartą w leku jest suchy ekstrakt z nasion kasztanowca, standaryzowany na zawartość escyny. Substancja ta działa przeciobrzękowo, przeciwprzesiękowo, a także tonizująco na naczynia żylne.

Skład

Składniki produktu Venotonin są następujące: 

- substancją aktywną leku jest: suchy wyciąg z nasienia kasztanowca (Aesculus hippocastanum L., semen). 1 kapsułka zawiera 100-125 mg suchego ekstraktu, co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Ekstrahent: etanol 60% (V/V).

- składniki pomocnicze leku to: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna, maltodekstryna. Kapsułka żelatynowa twarda (otoczka): żelatyna, tytanu dwutlenek E 171, indygotyna E 131, żółcień chinolinowa E 104.

Dawkowanie:

Kapsułki Venotonin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Venotonin należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu

Grupa wiekowa Dawka poranna Dawka wieczorna
osoby dorosłe 3 kapsułki 2 kapsułki

Zalecany okres leczenia to minimum 4 tygodnie. W sytuacji, gdy objawy nie ustępują bądź przybierają na sile wskazana jest konsultacja lekarska.
 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Nie należy stosować niniejszego leku u dzieci.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Venotonin. Produkt zawiera etanol. Stosowanie leku w trakcie ciąży oraz karmienia piersią nie jest zalecane.

Kapsułki Venotonin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Zenobia 2020-03-24 11:09

cały czas rozmyślam czy TO zlikwiduje uczucie zmęczenia nóg.

Irena 2018-06-27 16:43

Ja stosuję Venotonin od blisko 3 tygodni, ale jest to lek pomocniczy w stosunku do mojego podstawowego leczenia, więc nie jestem w stanie w 100% stwierdzić czy właśnie on wywołał u mnie korzystny efekt. Niemniej dolegliwości nie są juz tak nasilone jak przed ostatnią wizytą u lekarza, co uważam za duży sukces.

Makary 2016-04-28 12:50

Na problemy z hemoroidami - warto wybrać Venotonin :)

Opinia użytkownika 2015-11-03 14:59

Nienawidzę jak przytrafią mi się skurcze mięśni jak mam trening. Polecono mi Venotonin lecz dużej poprawy nie ma

Wera 2015-10-30 12:51

Venotonin - hmmm to zupełnie udany środek na skurcz łydek. Kusi przyzwoitą ceną

Jarmiła 2015-04-17 10:26

Uczucie ciężkich nóg bardzo mnie zastanawia ... Nabyłam Venotonin ... W moim odczuciu jest dobry. Należycie spełnia swoją rolą.

Teodora 2015-03-13 13:54

To nie pikuś, żeby pokonać opuchliznę na nogach... Staram się zdrowo odżywiać , a także stosuję Venotonin :) Zmęczyłam się tym tematem, mam już serdecznie dość opuchlizny i obrzęków.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.