Kategorie produktów

Venotrex

Venotrex

4.56 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Venotrex

Venotrex to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek twardych. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z problemem niewydolności krążenia żylnego i limfatycznego.

Wskazaniem do stosowania kapsułek Venotrex są takie dolegliwości, jak np. czucie ciężkości nóg, żylaki, dolegliwości bólowe, skurcze w okresie nocnym.

Z problemem niewydolności żylnej najczęściej zmagają się osoby, prowadzące siedzący i bierny tryb życia, w tym osoby w zawodzie kierowcy i pracownicy biurowi. 

W składzie preparatu znajduje się substancja czynna - trokserutyna. Substancja ta wspiera wzmacnianie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Co więcej trokserutyna wspomaga proces uelastyczniania naczyń oraz ma właściwości ochronne, zapobiegając ich pękaniu. 

 

Skład

W składzie preparatu Venotrex znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna 200 lub 300 mg trokserutyny (O-β-hydroksyetylorutozydy) 
substancje pomocnicze laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład kapsułki twardej: erytrozyna (E127), żółcień pomarańczowa (E110), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.

 

Dawkowanie:

Produkt Venotrex należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: produkt Venotrex należy przyjmować doustnie. 

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby*: 2 kapsułki twarde 200 mg 3 razy na dobę lub 1 kapsułka twarda 300 mg 4 razy na dobę. Kapsułki należy stosować codziennie przez okres 2-4 tygodni. 

Leczenie podtrzymujące lub w przypadku nawrotów: 2 kapsułki twarde 200 mg 2 razy na dobę lub 1 kapsułka twarda 300 mg 3 razy na dobę. Leczenie podtrzymujące powinno trwać 3 do 4 tygodni.

*jeśli lekarz nie zaleci inaczej

Nie przekraczać wskazanych dawek. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Venotrex lub w przypadku nietolerancji cukrów. Lek Venotrex należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Leku Venotrex nie należy stosować u dzieci. Kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-06-16 11:04

aktualnie leczę się takimi sposobami. z moim krążeniem chyba ok.

Prokop 2018-12-26 19:40

Jestem kierowcą. Godziny spędzone w trasie bardzo mocno odbijają się na mojej kondycji. Coraz częściej odczuwam, że nogi są ciężkie. Venotrex wziąłem, bo znajomy stosował i polecał. Powiem wam, że świetny preparat. Od razu dolegliwości odeszły w siną dal.

Maryla 2018-09-02 17:22

Ciężko jest zredukować opuchliznę na nogach... Staram się zdrowo odżywiać , a oprócz tego stosuję Venotrex :) Mam już już serdecznie dość opuchlizny i obrzęków.

Opinia użytkownika 2018-06-10 23:39

Dużo pracuję siedząc przy biurku. Martwią mnie moje problemy z opuchniętymi nogami. Znalazłam dla siebie preparat Venotrex . Jest uzdrowieniem dla moich nóg...

Duszan 2017-11-30 20:11

Pracuję jako kierowca. Bardzo wiele godzin spędzam codziennie w trasie. Nie ma w tym nic dziwnego, że strasznie bolą mnie nogi. Tworzą się obrzęki i są dość opuchnięte. Venotrex zakupiłem jakiśczas temu. Od kumpla z roboty słyszałem, że warto sprawdzić ten specyfik. Stosuję dopiero drugi dzień. Mam nadzieję, że mi się niedługo poprawi.

Wanda 2017-04-26 17:52

Ciężkie nogi to bolączka niemalże każdego pracownika biurowego. Najważniejsze to znaleźć szybki i skuteczny sposób, a taki jest Venotrex.

Hieronim 2016-06-19 13:05

Jak wyskoczą Ci hemoroidy z pewnością nie zawiedzie Cię Venotrex ...

Opinia użytkownika 2016-04-20 15:20

polecam

Gilda 2015-07-10 17:04

Venotrex załatwiłam sobie jak tylko odczułam bolesny dyskomfort. O hemoroidach nie mówi się głośno, bo to wstydliwa dolegliwość. Powyższy środek wspomaga zwalczanie uporczywych objawów a przy tym mieści się w torebce, jest dyskretny i nikt nie musi wiedzieć.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.