Kategorie produktów

Voltaren Acti

Voltaren Acti

4.08 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Voltaren Acti

Voltaren Acti to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych o słabym lub umiarkowanym nasileniu.

Substancją czynną produktu leczniczego Voltaren Acti jest diklofenak potasu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancja ta sprawdza się podczas łagodzenia bólu oraz stanów zapalnych, niwelowaniu obrzęków oraz obniżaniu gorączki. 

Voltaren Acti wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe i jest stosowany zarówno w przypadku bólu mięśni i bólów reumatycznych, jak i wówczas, gdy problemem jest ból pleców, ból głowy, bóle miesiączkowe czy ból zębów. 

Lek Voltaren Acti sprawdza się również przy zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy takich jak gorączka czy katar.

Jeśli po 5 dniach od rozpoczęcia stosowania leku Voltaren Acti objawy nie ustąpią lub nasilą się należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku gorączki należy zwrócić się do lekarza jeśli lek nie wykaże poprawy po 3 dniach stosowania. 

Skład

W składzie tabletek Voltaren Acti znajdują się następujące substancje:

substancja czynna diklofenak potasowy
pozostałe składniki rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, powidon, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, tytanu dwutlenek (E 171)

Jedna tabletka powlekana zawiera: 12,5 mg diklofenaku potasowego.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Voltaren Acti należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: lek Voltaren Acti należy spożywać doustnie, popijając wodą.

Tabletki Voltaren Acti są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży w wieku powyżej 14. roku życia.

Pierwsza dawka to 2 tabletki leku, jeśli dolegliwości nie ustępują lub nasilą się, można podawać 1-2 tabletki w odstępach co 4-6 godzin.

Maksymalnie w ciągu doby można zażyć 6 tabletek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Voltaren Acti. Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia, jak również w przypadku choroby wrzodowej, ciężkiej niewydolności serca oraz / lub wątroby.  

Nie stosować m.in. w III tymestrze ciąży i podczas karmienia piersią. W I i II trymestrze ciaży stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Produkt leczniczy Voltaren Acti należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-12 12:14

Właściwa sprawa na temperaturę... Każdorazowo potrafi ją zwalczyć. No i jeszcze działa na dolegliwości bólowe

Władysława 2020-01-16 14:43

czasami świdrujący ból głowy jest nie do wytrzymania. wtedy decyduję się na ten sprawdzony lek.

Mario W. 2018-12-16 18:46

Jednym z moim leków, które stosuje jest Voltaren Acti. Zawsze pomaga i działa bardzo szybko, bo aż do 20 minut można poczuć różnice. Efekt jest i wystarczy tylko to sprawdzić.

Miron 2018-11-18 12:51

Zdecydowanie nie każdy produkt na stan zapalny w organizmie trafia w me wymagania . Voltaren Acti jest przeciętny ... Będę szukać jakiegoś innego preparatu.

Wanda 2018-03-13 16:11

W naszym domu Voltaren Acti to niezastąpiony środek na gorączkę i ból głowy. Stosujemy zawsze jak coś nas dopadnie!

Norcik 2016-08-24 23:38

Działa - sprawnie,szybko i skutecznie. Voltaren Acti pomaga zredukować ból oraz daje dodatkowe siły do życia. Dla każdego to dobra porcja zdrowa!

Alicja 2016-05-17 17:47

Bywają takie dni kiedy zmagam się z bólu. Nękają mnie różne bóle: bóle mięsni i stawów... Wtedy z ratunkiem przychodzi Voltaren Acti . Ból odchodzi. Ten środek pomaga mi od wielu lat.

Opinia użytkownika 2016-03-08 16:03

Bardzo dobry lek.Działa skutecznie.Polecam!

Telesfor 2015-04-15 11:11

Ból w plecach jak tak sobie myślę jest jedynym z typów bólu jaki mnie prześladuje Całe szczęście istnieje Voltaren Acti :-) Zawsze mogę na niego liczyć!

Kinner 2015-04-02 12:02

Niestety nie polecam. Szkoda czasu na ten lek, bo działa tylko na strasznie podstawowe bóle. Potrzebuje leku kompleksowego a nie takiego słabeusza!

Reumatic 2015-01-19 17:44

Doskwierają mi poważne bóle reumatyczne i ten preparat nie pozwolił mi uzyskać choćby troszkę lepszego stanu. Kpina!

Matix 2015-01-19 17:42

Preparat bardzo fajny o działaniu przeciwbólowym. Miałem problem z moim zębem i nie wiedziałem co zastosować. Dobrze, że ten lek został mi polecony, bo nie wiem jak bez niego bym to przeżył.

Otnex31 2014-12-27 18:28

Stosuje ten środek już od wielu lat i mogę powiedzieć, że pomaga mi w znakomity sposób zmniejszyć bólę czy po prostu gorączkę, która czasami w bardzo nagły sposób wyskakuje i męczy mój organizm. Działa ten lek bardzo szybko i skutecznie można zauwazyć różnice.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.