Kategorie produktów

ABE płyn na odciski

ABE płyn na odciski

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu ABE płyn na odciski

ABE to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu na skórę. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są chorobowe zmiay skóry. Produkt stosuje się w przypadku występowania odcisków, nagniotków oraz zgrubień skóry.

W formulacji preparatu znajduje się kwas mlekowy oraz kwas salicylowy. 

Zawarty w preparacie ABE płyn na odciski kwas salicylowy ma działanie keratolitycznie. Wspiera zmiękczanie i rozpulchnianie zrogowaciałego naskórka, wspomagając jego złuszczanie u usuwanie. Dodatkowo ma właściwości przeciwbakteryjne.  

Kwas mlekowy jest środkiem łagodnie żrącym. Oddziałuje na zgrubienia na skórze.

Skład

Składniki leku ABE płyn na odciski są następujące: 

- substancje czynne: kwas mlekowy i kwas salicylowy.

1 g płynu na skórę zawiera 89 mg kwasu mlekowego, w postaci 90% roztworu kwasu mlekowego, i 89 mg kwasu salicylowego.

- substancje pomocnicze: nitroceluloza (2:1) + octan etylu, olej rycynowy, terpentyna balsamiczna, jod sublimowany.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy ABE płyn na odciski należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy ABE płyn na odciski należy stosować zewnętrznie i miejscowo, na obszary zmienione chorobowo.

Stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Po nałożeniu preparatu na skórę, należy odczekać do zaschnięcia. 

Kuracja trwa około 1 tygodnia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na substancje czynne lub  jakikolwiek ze składników produktu leczniczego ABE płyn na odciski. Diabetycy powinni skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. 

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, u dzieci w wieku poniżej 2. lat. Produktu nie należy używać na podrażnioną, zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę, a także na skórę zdrową.

Lek ABE należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Produkt łatwopalny. Przechowywać z dala od ognia i źródeł ciepła. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Eryka 2018-06-25 09:38

Latem odwiedziłam nasze polskie morze. Dużo spacerowałam bez butów. Czy to po piasku i plaży, czy po betonie i asfalcie. Z tego powodu narobiłam sobie odcisków. Nie wiedziałam, czy mogę sobie z nimi poradzić aż znajoma poleciła mi ABE . Środek jest na 100% dobry i skuteczny. Zawsze stawiam na jakość i skuteczność.

Bogna 2018-04-16 16:59

Zimą borykam się ze zgrubiałą skórą stóp. Najbardziej widoczne miejsca problemu to pięty i skóra poduszek pod palcami. Mimo używania pumeksu, problem i tak wracał. Postanowiłam kupić ABE , bo widziałam reklamę w tv. I słuchajcie... mega zaskoczenie. Ten preparat nie tylko dobrze nawilżył skórę stóp ale usunął także wszelkie zrogowacenia. W końcu cieszę się pięknymi stopami.

Doris 2018-01-09 19:47

Ludzie regularnie lubią mnie pytać, jaki produkt wybieram na odciski i modzele. Jak to co?:) ABE ! Dlaczego? Proste - nie ma nic trafniejszego

Ludwina 2017-11-24 11:03

Regularnie czytam jak wziąć się za swoje stopy. Wstyd pokazywać, więc muszę zadziałać szybko i skutecznie. Ufając opiniom moich przyjaciółek postanowiłam sobie kupić ABE ... Mam to krótko , ale poprawa jest już widoczna.

Opinia użytkownika 2017-07-01 08:04

Nawet nie wiecie jak długo szukałam coś działającego żeby odciski w końcu zniknęły! ABE jest tu bardzo pomocny!

Opinia użytkownika 2016-04-01 16:30

polecam.nie powoduje uczulenia czy innych skutków ubocznych a działa.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.