Kategorie produktów

Acatar Acti Tabs

Acatar Acti Tabs

4.42 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acatar Acti Tabs

Tabletki Acatar Acti Tabs to produkt leczniczy, który łagodzi dokuczliwe i nieprzyjemne objawy związane z zapaleniem błony śluzowej nosa. Znajduje zastosowanie w przypadku kataru, obrzęku zatok przynowosych oraz błony śluzowej nosa, zwłaszcza w przebiegu przeziębienia i grypy.

Niniejszy lek niweluje kichanie i udrażnia zatkany nos. Acatar Acti Tabs może być także przyjmowany doraźnie w dolegliwościach alergicznych, takich jak alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, a także w przypadku naczynioruchowego obrzęku błony śluzowej w obrębie jamy nosowej.

Substancjami czynnymi zawartymi w formulacji leku są pseudoefedryna, która działa udrażniająco, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błon nosa i zatok, a także triprolidyna, która znosi świąd nosa i zmniejsza kichanie.

Tabletki zaczynają działać już około 15-30 minut od przyjęcia, a efekt ich działania utrzymuje się minimum 4 godziny. 

Skład

Składniki leku Acatar Acti Tabs to:

- substancjammi czynnymi produktu leczniczego są pseudoefedryny chlorowodorek oraz triprolidyny chlorowodorek.

- pozostałe składniki tego produktu są następujące: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza bezwodna, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.

Dawkowanie:

Tabletki Acatar Acti Tabs należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Acatar Acti Tabs należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka
osoby dorosłe 1 tabletka 6-8 h 4 tabletki / 24 h
dzieci >12 lat 1 tabletka 6-8 h 4 tabletki / 24 h

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik tabletek Acatar Acti Tabs, ciąża, okres karmienia piersią oraz wiek poniżej 12 lat.

Niniejszy lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Szymon 2022-01-19 09:24

Akatar na katar i coś w tym jest. działa!

Donat 2020-04-25 14:05

kicham już dobre kilka dni. oprócze tego bolą mnie głowa i wszystko. To niekoniecznie mało groźne przeziębienie ale stosować leki przecież czymś muszę

Marietta 2020-03-04 17:25

Jeszcze nie utrafiłam cudownego lekarstwa na moje zatoki. Będę szukać dalej...

Marlena 2018-02-20 13:25

Gdybym miała wybrać fajny środek na zatkany nos , nie wahałabym sie wskazać Acatar Acti Tabs :) Oddziałuje na mnie za każdym razem . Używam ten preparat od dłuższego czasu!

Leon 2017-10-13 13:04

Ten Acatar w tabletkach działa w porządku! Spraye również idą w ruch, ale raczej bezpośrednio do nosa stosuję hipertoniczną wodę morską, a objawy infekcji staram się zwalczyć "od środka" uderzając w przyczynę problemu.

Maria 2017-03-06 13:28

Jeśli miałabym wybrać fajny środek na zatkany nos , nie wahałabym sie wskazać Acatar Acti Tabs ! Działa prawie natychmiastowo .

Sylwia 2016-12-09 13:20

Świetny, ulga prawie natychmiastowa

Olimpia 2016-03-29 10:56

Na problemy z wysmakaniem się polecam Acatar Acti Tabs ...:) To najlepszy preparat jaki kiedykolwiek używałam! Działa od razu!

celina 2016-02-19 13:31

bardzo polecam ten produkt...szczególnie przy katarze czy zatkanych zatokach.produkt bardzo dobrej jakosci

Flora 2016-01-23 14:03

Pożyteczny w sprawach "nosowych". Acatar Acti Tabs jest super!

Patrycjusz 2015-08-05 12:34

Sądziłem że taki właśnie Acatar Acti Tabs sprawdza się najlepiej na zatoki. Ale po ostatnich przejściach już nie jestem tego pewny ... Opiniowany produkt oceniam przeciętnie.

Miriam 2015-07-04 12:00

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa to przypadłość, która może być okresowa ale też przewlekła! Najczęstszą przyczyną tej dolegliwości są rośliny (a dokładniej ich pyłki), kurz (roztocza kurzu domowego), ale też alergeny zwierząt! U mnie o alergii informują mnie takie objawy: niedrożność i świąt nosa oraz ciągłe kichanie! Acatar Acti Tabs mogę z czystym sumieniem zarekomendować każdej osobie, która boryka się z alergicznym nieżytem nosa!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.