Kategorie produktów

Acenol Forte

Acenol Forte

3.17 Średni

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acenol Forte

Tabletki Acenol Forte to lek wykazujący działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Preparat ten zawiera paracetamol, który łagodzi bóle różnego pochodzenia - jak np. bóle głowy (w tym migrena), ból zębów, ból mięśni, ból stawów, ból pleców, bóle menstruacyjne, nerwobóle i inne).

Acenol Forte może być stosowany jako jeden z leków w obniżaniu temperatury ciała.

Mechanizm działania substancji czynnej leku - paracetamolu - polega na  hamowaniu czynności enzymu cyklooksygenazy COX-2 w ośrodkowym układzie nerwowym.

Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego, nie hamuje również procesu agregacji płytek krwi. Substancja ta nie podrażnia błony śluzowej żołądka.

Lek dostępny jest w formie wygodnych do połknięcia tabletek, ulega łatwemu wchłanianiu z przewodu pokarmowego.

Skład

Składniki preparatu Acenol Forte są następujące:

- substancją czynną leku jest paracetamol.

Składnik Zawartość w 1 tabletce
paracetamol 500 mg

- pozostałe składniki to: skrobia żelowana, powidon, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Dawkowanie:

Lek Acenol Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: tabletki przeznaczone są do przyjmowania doustnego.

Dawkowanie:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Max. dawka dobowa Odstęp czasowy między dawkami
osoby dorosłe 1-2 tabletki 8 tabletek 4 godziny
dzieci > 12 lat j.w. j.w. j.w.
dzieci , 12 lat stosowanie przeciwwskazane

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Acenol Forte.

Nie stosować leku jeśli u pacjenta występuje m.in. choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Tabletki przeciwwskazane do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat, kobiet w ciąży i matek karmiących.

Tabletki Acenol Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Gracjana 2020-04-09 18:44

nienawidzę migrenowego bólu więc obowiązkowo posiadam zapas leków w torebce.

Elżbieta 2018-08-24 09:54

Szału nie ma, bo to tylko paracetamol jest i nie działa tak dobrze jak ibuprom, ale wystarczająco dobrze, żeby gorączka szybko minęła.

Ilona 2017-06-23 23:08

Acenol Forte nadaje się na lekki ból głowy, a nie migrenę! Nie polecam.

Opinia użytkownika 2017-03-22 13:02

Na ból pleców to się na pewno nie przyda: Acenol Forte . To jakaś pomyłka! Nie polecam!

Bogumiła 2016-12-15 20:15

Żeby głowa nie bolała największą skuteczność posiada wyłącznie Acenol Forte !

Damian 2015-03-13 13:44

Acenol Forte jest mi znany - nie tak dawno brałem go na ból zęba podczas wakacji (wiadomo, że takie rzeczy najlepiej chwytają poza domem). Gospodyni na kwaterce mnie poratowała, ból zelżał już po pół godziny.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.