Kategorie produktów

ALERZINA

ALERZINA

3.82 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu ALERZINA

ALERZINA to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych. Produkt jest zalecany osobom, które mają do czynienia z alergią, przebiegającą z rozmaitymi dolegliwościami.

Wskazaniem do stosowania produktu jest np. przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (katar sienny), alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła idiopatyczna pokrzywka.

Preparat zawiera w swojej formulacji substancję czynną - dichlorowodorek cetryzyny. Substancja ta wykazuje działanie przeciwalergiczne. Substancja ta to lek przeciwhistaminowy II generacji.

Dichlorowodorek cetryzyny wspomaga hamowanie odpowiedzi organizmu na kontakt z alergenem. 

Skład

W składzie tabletek powlekanych ALERZINA znajdują się następujące substancje:

substancja czynna cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, krospowidon, talk, laktytol jednowodny, makrogol 3350, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171). 

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy ALERZINA należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Środek ALERZINA należy przyjmować doustnie, popijając szklanką wody. Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia przedstawia się następująco:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 1 raz na dobę 1 tabletka
młodzież powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.
dzieci od 6. do 12. r. ż. 1/2 tabletki 2 razy na dobę j.w.

Nie przekraczać dawki dobowej. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego ALERZINA.

Produkt leczniczy ALERZINA należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci poniżej 6. lat oraz u osób z ciężką niewydolnością nerek lub dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy bądź zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Kobiety w ciąży powinny poradzić się lekarza przed przyjęciem produktu leczniczego. Zawarta w produkcie cetryzyna przenika do mleka matki, stąd też preparatu nie należy stosować u kobiet karmiących.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Edward 2020-02-18 14:02

do późna mogę wymieniać oznaki mojej choroby. Jednak nie o to chodzi. Korzystniej stosować coś co autentycznie jest pomocne

Opinia użytkownika 2020-01-02 11:58

Prawdziwa pomoc w alergii!

Opinia użytkownika 2018-06-10 21:41

Borykam się zalergicznym zapaleniem spojówek i bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie. Strasznie pieką mnie oczy i mocno łzawią a co wiecej odczuwam jakby piasek się do nich dostał. Na całe szczęście mam ALERZINA . Ten preparat dla mnie jest najlepszy.

Ida 2018-06-05 16:14

Od dłuższego czasu borykam się z uczulenie na skórze... Ta przykra sytuacja nie daje mi zwyczajnie działać! Dostałam ostatnio ALERZINA . Sądzicie, że ten wyrób zwalczy uczulenie? Jeśli ktoś stosował niech podzieli się swoja opinią.

Daniela 2018-04-23 14:06

Przesilenie wiosenne za pasem, a za mną kolejne alergiczne zapalenie spojówek. Nie jest tak kolorowo, jak sądziłam, ale już się przyzwyczaiłam do tego. Na szczęście mam ALERZINĘ i nie muszę się martwić o te przykre objawy.

Tymon 2016-01-08 16:52

ALERZINA zwyczajnie nie działa!!! Nie wydawajcie kasy na to G*!

Iryda 2015-12-23 21:29

Alergia skórna czyli ciągle to samo: łuszcząca się skóra, wysypki i nagłe bolące pryszcze! To bardzo niefajna dolegliwość i niejednokrotnie powoduje, że ma się niską samoocenę! ALERZINA idealnie się u mnie sprawdza! Ten wyrób mogę szczerze zarekomendować każdemu, kto ma problem z alergią skórną!

Patik 2015-03-26 19:52

W tym sezonie alergia bardzo poważnie mi dokucza. Jednak ten lek mi pomógł i teraz o wiele lepiej funkcjonuje :)

Tipas 2015-02-23 17:11

U mnie niestety to nie działa. Teraz wzieła mnie bardzo porządna alergia i to nie pomogło. Słaby lek i tyle ...

Zuzanna 2015-02-17 21:02

No niewydajne trochę te tabletki, niewydajne. A szkoda, bo z powodzeniem bym je brała przez dłuższy czas gdybym nie musiała kombinować z tańszymi zamiennikami.

Verka 2015-01-29 11:40

próbowałam to brać, ale opakowanie ma tylko 10 tabletek wiec na miesiąc potrzebowałabym ze 3 co już się przestaje kalkulować:(

Michał 2015-01-28 13:20

jak dla mnie to ten lek przeciwhistaminowy w niczym nie odbiega od tych drogich tabletek zapisywanych przez lekarzy alergologów.

Dave 2015-01-10 23:31

W znacznym stopniu pozwala zapomnieć o katarze i innych dolegliwościach związanych z alergią, natomiast nie usuwa ich całkowicie, cudów nie ma.

Sandra 2015-01-10 22:14

To chyba najtańszy produkt na rynku. Jestem bardzo zadowolona z szybkich efektów jej działania, gdy wiem, że ekspozycja na alergeny takie jak sierść kota będzie nieunikniona

Gutek 2015-01-10 20:47

Szybkie działanie przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, jednak przy stosowaniu dłuższym niż 4 tygodnie pojawiają się u mnie kłopoty z koncentracją

Lena 2015-01-10 20:45

Dobry lek przeciwhistaminowy za niewielkie pieniążki. U mnie dobrze się sprawdza w sezonie pylenia traw.

Patryk 2015-01-10 20:43

Należyte działanie przeciwalergiczne. Nie zauważyłem wad.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.