Kategorie produktów

Asprocol

Asprocol

4.58 Bardzo dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Asprocol

Asprocol to lek dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania produktu są bóle różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia, jak np. ból głowy, ból mięśni, ból stawów.

Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy i glicyna. Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dodatkowo obniża gorączkę, która może być objawem infekcji bakteryjnej lub wirusowej.

Zawarta w leku Asprocol glicyna stanowi barierę ochronną dla żołądka przed drażniącym wpływem kwasy acetylosalicylowego. 

Skład

W składzie tabletek Asprocol znajdują się następujące substancje: 

- substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (500 mg w 1 tabletce) i glicyna (200 mg w 1 tabletce),

- pozostałe składniki: skrobia ziemniaczana i talk.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Asprocol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podawać doustnie według zaleceń: 1 tabletka co 3-4 godziny lub 2 tabletki co 6 godzin.

Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek. Wskazanej dawki nie należy przekraczać.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Asprocol. Nie stosować u osób z astmą oskrzelową, niewydolnością wątroby, serca i nerek a także przy czynnej chorobie wrzodowej oraz zaburzeniach związanych z krzepnięciem krwi.

Lek Asprocol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Środek leczniczy nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12. roku życia oraz u kobiet będących w ostatnim trymestrze ciąży. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Iwetta 2020-07-31 21:28

Super sprawa na temperaturę... Zawsze potrafi ją zwalczyć. No i jeszcze koi bolesności.

Opinia użytkownika 2020-06-24 19:43

Czasem ciężki ból głowy jest nie do pokonania. Właśnie wtedy decyduję się na to lekarstwo.

Zenobiusz 2020-02-13 14:18

hmm nie mam się do czego przyczepić. właściwy i celny wybór.

Zdzisław 2018-11-28 13:20

Dlaczego niema ASPROCOL w sprzedaży? Morze jest zbyt skuteczny?

EWA 2018-10-29 12:25

OD LAT CIERPIE NA MIGRENE I TYLKO ASPROCOL MI POMAGAŁ,JEDNAK OD JAKIEGOS CZASU NIE MA GO W APTEKACH,ANI ZADNEJ INFORMACJI NA TEMAT CZY ZOSTAŁ WYCOFANY,JESTEM ZŁA I SMUTNA Z TEGO POWODU,CIAGLE SA WYCOFYWANE NAJLEPSZE SPRAWDZONE LEKI I ZASTEPOWANE NP. PARACENAMOLEM ,KTOREGO NIE MOGE STOSOWAC,BO SZKODZA MI NA ZOŁADEK...

marek 2018-08-23 15:38

Asprocol kapitalny lek na ból klan w stanie zapalnym 2 tabl.na noc i następnego dnia po problemie .niby ten sam skład ale polopiryna tak nie działa. Skandal Takie same .Składniki asprocolu posiada PLUSCARD ale 5 Xmniej jako lek sercowy 1 Asprocol to 5 PLUSCARD a 2 to 10 tabl!!!! Na ulotce PLUSCARD dawkowanie 3 tabl na dobę? ??!!! .Jak tu sie leczyć ???!.

Jerzy 2018-07-30 20:32

Jeśli ktoś wycofał ten lek z produkcji - to niech go diabli wezmą!!

Asia 2017-12-28 13:33

Ja też łykam te tabletki w razie bólu głowy i jestem raczej zadowolona . Bynajmniej nie odczuwam po nich nic poza ustaniem bólu;)

Opinia użytkownika 2017-11-18 16:07

Chyba na każdego człowieka zadziała inny preprat. Dla mnie trafionym wyborem na ból jest kwas acetylosalicylowy. Dlatego kupuję Asprocol !

Opinia użytkownika 2016-11-19 18:50

Po jakim czasie zauwazyliście, czy Asprocol daje radę???

Neomiła 2016-08-01 16:39

Nieczęsto mówi się, że kwas acetylosalicylowy to aspiryna. Aspiryna to popularny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Ja stosowałam aspirynę także w okresach podwyższonej temperatury i w stanach podgorączkowych. Należy ona do NLPZ. Asprocol to preparat, zawierający ją w swoim składzie. Dla mnie najlepszy.

Anna 2015-06-06 15:29

Stosuję go też na większe bóle głowy i migreny. Asprocol zawsze pomaga.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.