Kategorie produktów

Cholestil Max

Cholestil Max

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cholestil Max

Cholestil Max to produkt leczniczy w postaci tabletek do stosowania u osób dorosłych z chorobą dróg żółciowych.

Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Cholestil Max jest hymekromon — pochodna kumaryny. Substancja ta wykazuje działanie rozkurczowe na mięsień zwieracza Oddiego i mięśniówkę gładką dróg żółciowych. Ma również działanie zwiększające wydzielanie żółci oraz przyczynia się do jej szybszego wydalania przez drogi żółciowe.

Dzięki takiemu działaniu zastój żółci w organizmie oraz związane z tym dolegliwości jak tworzenie się kamieni żółciowych i złogów cholesterolowych są znacznie zmniejszone.

Wskazaniem do stosowania leku Cholestil Max jest leczenie pomocnicze podczas objawowych stanów skurczowych dróg żółciowych, zaburzeń dyspeptycznych oraz dyskinez. Lek można stosować po operacji dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego oraz w przypadku nudności, braku łaknienia czy podczas zaparć związanych ze zmniejszeniem wydzielania żółci.

Jeśli po 7 dniach od rozpoczęcia stosowania leku Cholestil Max nie nastąpi poprawa w stanie zdrowia lub stan ten się pogorszy, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Składniki produktu leczniczego Cholestil Max to: 

substancja czynna hymekromon
pozostałe składniki skrobia ziemniaczana, żelatyna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian

Dawkowanie:

Lek Cholestil Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Cholestil Max należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie leku to 1-2 tabletek  (200-400 mg) trzy razy na dobę. Lek należy stosować 0,5 godziny przed posiłkiem. Należy przyjmować lek przez okres siedmiu dni. Tabletek nie wolno dzielić.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Cholestil Max.

Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych. Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Tabletki Cholestil Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamil 2017-10-31 22:00

Stosowałem kiedyś ten lek przy problemach z zastojem żółci i z tego co pamiętam było widać poprawę.

Opinia użytkownika 2015-04-20 00:19

Tydzień temu czytałam jakiś artykuł o tym, że by wesprzeć wątrobę warto się wspomagać. Z tego powodu ja mam Cholestil Max . Jestem pewna, że robię dla siebie, co mogę. Ten środek naprawdę wspiera wątrobę i drogi żółciowe.

Sandra 2015-02-12 12:30

Lek Cholestil Max dobrze sobie radzi z problemami pooperacyjnymi. Kiedy mialem wrazenie, że caly czas birze mnie na wymioty i męczyłem się ze wzdeciami, Cholestil Max bardzo mi pomógł!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.