Kategorie produktów

Urosal

4.29 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Urosal

Urosal to produkt leczniczy dostepny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są dolegliwości przebiegające przy zapaleniu pęcherza moczowego.

Lek Urosal stosuje się także w odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu miedniczek nerkowych, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Pomocniczo wskazany także w biegunce i nieżycie jelit.

Produkt Urosal zawiera w swojej formulacji dwie substancje czynne: metenaminę i salicylan fenylu. Substancje te oddziałują na poziomie jelit i dróg moczowych. Mają właściwości odkażające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ich działanie polega na minimalizowaniu objawów występujących w wyżej wymienionych wskazaniach, przez co przywracają komfort, równowagę i prawidłowe funkcjonowanie jelit. 

Skład

Produkt leczniczy Urosal zawiera:

substancje czynne 1 tabletka leku Urosal zawiera 300 mg metenaminy i 300 mg fenylu salicylanu.
substancje pomocnicze skrobia ziemniaczana, sacharoza, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia (typ A), laktoza jednowodna, talk, żelatyna, sodu laurylosiarczan.

Lek zawiera laktozę i sacharozę. 

 

Dawkowanie:

Produkt Urosal należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Urosal należy przyjmować doustnie, popijając dużą ilością wody. Stosować po jedzeniu.

Zalecany sposób dawkowania: 1 tabletka 3 razy dziennie. 

Jeśli podczas stosowania leku wystąpią jakiekolwiek dolegliwości lub nie będzie widocznej poprawy, należy zwrócić się do lekarza bądź farmaceuty.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem to stosowania leku Urosal jest nadwrażliwość na salicylany i fenol lub jakąkolwiek substancję leku. Produktu nie należy stosować m.in. w przypadku niewydolności nerek, a także w przebiegu choroby wrzodowej, skazy krwotocznej, ciężkiej niewydolności wątroby orazodwodnienia.

Produkt Urosal należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieciw temperaturze pokojowej. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Kobiety w ciązy i kobiety karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Maryla 2020-03-20 14:19

dręczący ból w końcu już mnie nie dotyczy. Szczerze rekomenduję.

Miranda 2018-07-22 23:18

Urosal jest specyfikiem, polecanym w zakażeniach dróg moczowych. Różne są symptomy tej dolegliwości. Do najczęstszych jednak należą uczucie, że cały czas chce się do toalety i ból przy oddawaniu moczu. Jest to z pewnością niekomfortowe.

Czesława 2018-03-08 17:40

Drogi żółciowe spełniają bardzo ważne zadanie i jeśli nie dba się o nie dostatecznie to można kiedyś z tego powodu nabawić się konkretnych schorzeń. Wiem, bo ojciec miał kamicę nerkową. W tym, aby zadbać o drogi żółciowe, wspiera mnie Urosal . Składniki preparatu skutecznie wspierają te sfery i chronią przed chorobami.

Adam 2018-03-04 09:00

Pomógł mi na przewlekłe bakteryjne zapalenie prostaty

Gosia 2018-02-06 21:28

Jest to lek a nie suplement diety.

Stanisława 2016-07-04 20:46

Urosal jest odpowiednim rozwiązaniem na grypę żołądkową.

Bartosz 2016-04-04 12:23

Polecam! Dla mnie jest skuteczny

Opinia użytkownika 2016-04-01 15:40

Jest to suplement diety ,który pomaga mi w leczeniu kamicy nerkowej...

beata 2016-03-30 09:55

skuteczny w moim przypadku. ja polecam.

Sylwia 2016-02-13 14:52

Podczas zapalenia pęcherza moczowego warto mieć odpowiednie wsparcie. Najbardziej w zapaleniu pęcherza moczowego denerwuje mnie parcie na mocz, to uczucie, że chce się do toalety, ale jednak nie (nie wiem, jak to inaczej wyjaśnić :D). Urosal to produkt, który radzi sobie z tymi dolegliwościami :)

Angela 2016-01-01 21:37

Nabyłam Urosal , bo cisnęło mnie na siusiu. Ten preparat poleciła mi koleżanka chłopaka mojej siostry. Pomógł na moją dolegliwość całkiem szybko!

Opinia użytkownika 2015-12-24 13:10

Jak szczypie i piecze to oznaka, że coś się zadziało... W takich przypadkach nie ma co eksperymentować... Ja mam Urosal . Jestem naprawdę pewna, że ten środek będzie pomocą w dolegliwościach. Z problemami z drogami moczowymi nie ma żartów.

Witold 2015-07-14 21:23

Urosal oddziałuje nie do końca zadowalająco na prostatę. Tak czy siak konieczna jest wizyta u urologa...

Dalida 2015-02-14 21:11

Urosal dobrze radzi sobie na problemy zapalne z układem moczowym! Przykre, ale u mnie osobiście takie problemy zdarzają się przynajmniej raz w miesiącu... Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.