Kategorie produktów

Cholinex Intense

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cholinex Intense

Cholinex Intense to lek dostępny w postaci tabletek do ssania. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z zapaleniem gardła, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe.

Substancjami czynnymi leku Cholinex Intense są heksylorezorcynol i chlorek benzalkoniowy. Substancje te wykazują działanie miejscowo znieczulające oraz przeciwbakteryjne. 

Składniki leku wpływają korzystnie na kondycję gardła i błon śluzowych. Redukują również obrzęk śluzówek jamy ustnej.

Lek jest przeznaczony do stosowania krótkotrwałego i leczenia objawowego. 

Skład

W składzie tabletek do ssania Cholinex Intense znajdują się:

- substancje czynne: heksylorezorcynol i chlorek benzalkoniowy (2,5 mg heksylorezorcynolu i 1,2 mg chlorku benzalkoniowego w 1 tabletce do ssania),

- substancje pomocnicze: sacharoza granulowana i płynna glukoza (50:50), glikol propylenowy, lewomentol, aromat cytrynowy 10748, aromat miodu 510167E, karmel, beta karoten 5%.

Dawkowanie:

Tabletki do ssania Cholinex Intense należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy podawać doustnie. Tabletki nie połykać ani nie rozgryzać.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby:

Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Maks. dawka dobowa
Dorośli 1 tabletka 3 h 8 tabletek
Dzieci w wieku > 12 lat j.w. j.w. j.w.
Dzieci w wieku 7-12 lat j.w. j.w. 4 tabletki

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Cholinex Intense. Nie stosować u dzieci poniżej 7. roku życia. Tabletka do ssania zawiera ok. 1,2 g sacharozy i ok. 1,2 g glukozy. Należy wziąć to pod uwagę u diabetyków. 

Produkt Cholinex Intense należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Małgorzata 2018-11-02 15:26

Nie cierpię, gdy boli mnie gardło. Co jak co, ale jako nauczycielka bardzo go potrzebuję. Dzieci potrafią być nieznośne. Dlatego muszę mieć sprawne gardło, żeby je okiełznać na lekcjach. Cholinex Intense zawsze mi pomaga.

Opinia użytkownika 2015-09-21 22:22

Aga cholinex pomaga na ból gardła, a nie na siniaki :)

Aga 2015-09-21 22:21

Zwykły Cholinex okazał się za słaby, więc kupiłem Intense. Po dwóch dniach moje gardło wróciło do normy i nie miałem problemów z przełykaniem. Kogo bolało gardło ten wie o czym mowa :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.