Kategorie produktów

Cynacholin

Cynacholin

3.33 Średni

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cynacholin

Cynacholin to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu. Jest to produkt leczniczy roślinny tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są dolegliwości trawienne, przebiegające np. z niestrawnością, która wynika z niedostatecznego wydzielania kwasu żołądkowego bądź żółci. Objawami niestrawności najczęściej są wzdęcia, uczucie pełności i przelewania się. 

Zawarte w produkcie Cynacholin składniki mają na celu pobudzać wydzielanie żółci przez wątrobę. W ten sposób srzyjają łagodzeniu dolegliwości, usprawniają procesy trawienne i zwlaczają dyskomfort. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Cynacholin

w 100 ml płynu doustnego znajduje się 100 ml (co odpowiada 97, 5 g) wyciągu gęstego z Cynara scolymus L., ziele karczocha - Cynarae herba extractum spissum (2 – 4 : 1),
substancja pomocnicza dodawana do wyciągu: etanol 96% (V/V), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.

Zawartość etanolu w produkcie: 40 - 50% (V/V).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Cynacholin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Cynacholin należy stosować doustnie. Produkt leczniczy należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody przed podaniem.

Zalecane dawkowanie leku Cynacholin u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. lat: 2-3 razy na dobę przyjmować po 2,5 ml leku. 

Jeśli po 2 tygodniach stosowania leku nie widać poprawy, należy skonsultować się z lekarzem. 

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Cynacholin. Leku nie należy stosować jeśli występuje np. uczulenie na karczochy lub inne rośliny z rodziny astrowatych, zapalenie dróg żółciowych i wątroby, kamienie żółciowe.

Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12. roku życia, kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących. 

Lek Cynacholin należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Podczas przechowywania może pojawić się osad. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Euzebiusz 2020-03-11 11:54

polecam na świąteczne obżarstwo

Małgosia 2018-08-02 23:50

Dolegliwości trawienne? Jest szeroki wybór produktów dedykowanych w przypadku wystąpienia tej dolegliwości. Cynacholin zawiera w swoim składzie ziele karczocha, a jak powszechnie wiadomo, składnik ten oddziałuje poprzez wzmaganie aktywności enzymów trawiennych na poziomie żołądka, czyli wydzielania kwasu żołądkowego. Przez to pomaga w usprawnianiu trawienia.

Opinia użytkownika 2015-07-15 13:10

Jak dla mnie Cynacholin to raczej dodatek do leczenia niż panaceum na problemy z cholesterolem. W tych widełkach cenowych nie zaszkodzi spróbować.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.