Kategorie produktów

Neo-Tormentil

Neo-Tormentil

4.88 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Neo-Tormentil

Neo-Tormentil to lek dostępny w postaci maści. Produkt ten przeznaczony jest do stosowania w takich problemach skórnych, takicj jak np. drobne rany i skaleczenia oraz trudno gojące się rany.

Substancjami czynnymi maści Neo-Tormentil są: tlenek cynku, ichtamol, boraks, nalewka z kłącza pięciornika. Składniki te wykazują działanie przeciwzapalne i ściągające a także przeciwbakteryjne, dzięki czemu przyczyniają się do polepszenia kondycji skóry i miejsc zmienionych chorobowo.

Tlenek cynku wspomaga ziarninowanie i gojenie ran ze względu na swoje właściwości wysuszające. 

 

Skład

W składzie maści Neo-Tormentil znajdują się:

- substancje czynne: tlenek cynku, ichtamol, boraks, nalewka z kłącza pięciornika,

- substancje pomocnicze: lanolina bezwodna, wazelina żółta, etylowanilina.

100 g maści zawiera:  
 
tlenek cynku 20 g
ichtamol 2 g
boraks 1 g
nalewka z kłącza pięciornika 8 g
 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Neo-Tormentil należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Maść należy stosować zewnętrznie na skórę. 

Instrukcja użycia: na miejsca zmienione chorobowo nałożyć niewielką ilość maści. Wmasować w skórę, pozostawić do wchłonięcia. Stosować kilka razy dziennie.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Neo-Tormentil. Leku nie należy stosować na rozległe rany i skaleczenia a także u noworodków i niemowląt z uszkodzeniami skórnymi.

Kobiety w ciąży i w okresie laktacji przed użyciem maści powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Maść Neo-Tormentil należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Józefina 2018-05-14 15:30

Jakiś czas temu bardzo mocno się zraniłam. A rana się babrze. Powstaje brzydki stan zapalny. Słyszałam o produkcie Neo-Tormentil . Czy ktoś stosował, bo nie wiem czy dobry? Warto kupić?

Hela 2018-04-12 17:12

Dla mnie to klasyczna maść, której mogę w pełni zaufać. Dobrze zasusza i wspomaga gojenie ran. Neo-Tormentil stosuję też w leczeniu trądziku.

Aldona 2017-06-15 01:42

Wie ktoś, czy krem Neo-Tormentil jest jeszcze w sprzedaży? U mnie w aptece już nie było i Pani aptekarka powiedziała, że nie ma go już w ofercie. Kiedyś go kupiłam i stosowałam na wszystkie podrażnienia skóry. działał wyśmienicie i nie chciałabym go zastępować niczym innym.

Gilda 2017-05-09 19:06

Jeśli chodzi o rany, to trzeba zadziałaś w samo źródło. Najistotniejsze to, żeby odkazić ranę. Neo-Tormentil to specyfik dzięki któremu można szybko zadziałać na ranę. Wiadomo, może trochę szczypać, ale to dobry znak.

Opinia użytkownika 2016-03-23 13:07

Rana się szybciej ściąga:))Polecam)

Roksana 2016-03-21 09:21

Maść kosztuje grosze a jest bardzo dobra.Polecam

Opinia użytkownika 2015-10-03 00:11

Hmm co na rany? Od lat twierdzę, że Neo-Tormentil jest w tym super.

Wiola 2015-04-01 10:02

Zdarza mi się skaleczyć skórę. Drobna sprawa, a szczypie i boli. W takich wypadkach za każdym razem stosuję Neo-Tormentil . Dla mnie jak znalazł. Dobrze wpływa na rany.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.