Esseliv Forte

miejsce
w rankingu

36

Esseliv Forte
4.05
opinii: 20

Zapoznaj się z ulotką Esseliv Forte

Download icon Zobacz ulotkę
Esseliv Forte

Esseliv Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek twardych do stosowania w celu wspomagania leczenia zaburzeń dróg żółciowych i kamicy żółciowej, a także zaburzeń fizjologicznej pracy wątroby.

Wskazaniami do stosowania niniejszego leku są przewlekłe i ostre choroby wątroby. Lek można stosować w przypadku przewlekłego zapalenia wątroby, po polekowych, alkoholowych i toksycznych uszkodzeniach wątroby.

W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się przede wszystkim fosfolipidy - estry glicerolowe kwasu cholinofosforowego oraz kilku innych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają istotną rolę w naszym organizmie. Fosfolipidy wnikają w błony komórek wątroby wykazując działają ochronne i regenerujące. Fosfolipidy zawarte w tym leku pochodzą z nasion soi.

 

Zapoznaj się z ulotką Esseliv Forte

Download icon Zobacz ulotkę
Esseliv Forte

Skład:

W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się następujące substancje:

substancja czynna fosfolipidy z nasion soi
pozostałe składniki olej sojowy, tłuszcz utwardzony, wanilina. Składniki kapsułki twardej żelatynowej: żelatyna, indygotyna (E 132), żelaza tlenek czerwony (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172)

 W jednej kapsułce znajduje się 300 mg fosfolipidów z nasion soi.

Na majówkę, na majówkę...

Na majówkę, na majówkę...

Weekend majowy tuż-tuż...Czy masz już plan, aby jak najlepiej wykorzystać wolne dni? W jaki sposób można skutecznie naładować baterie? Wypróbuj... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Esseliv Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Esseliv Forte należy przyjmować doustnie, podczas posiłku.

Zalecane dawkowanie leku:

wiek dawka poczatkowa ilośc dawek na dobę maks. dawka dobowa
osoby dorosłe 2 kapsułki (600 mg) 3x 6 kapsułek
dzieci 300 mg/10 kg mc. 3-6x jw.

Ważne informacje:

W przypadku osób dorosłych, po 2-3 miesiącach należy stosować dawkę podtrzymującą - 1 kapsułkę 3x w ciągu doby.

Odpowiednią dawką dla niemowląt jest 300 mg leku na 10 kg m.c.

Zawartość kapsułki można wycisnąć. Wyciśniętą zawartość można podać z niewielką ilością wody lub ciepłego mleka.

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Esseliv Forte.

Produkt Esseliv Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.

W okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb aflofarm

Postać:

kapsułka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Opinia użytkownika 2018-08-28 15:49

  Ostatnio dużo się u mnie działo! A to chrzciny , a to oblewanie nowego samochodu... Wszyscy wiemy jak to działa na organizm... Moja wątroba już była tak "napuchnięta", że bolał mnie cały bok! Nabyłam Esseliv Forte ... Specyfik zadziałał szybko i skutecznie!

 • Opinia użytkownika 2018-04-28 18:36

  Parę dni temu czytałam artykuł, że aby zapobiec chorobom wątroby warto się wspomagać. Do tego używam Esseliv Forte . Jestem pewna co do tego, że robię dla siebie, co mogę. Ten specyfik wspiera mnie i moje zdrowie.

 • Opinia użytkownika 2018-03-26 14:12

  Drogi żółciowe odgrywają istotną rolę i jeśli się je zaniedbuje to można kiedyś bardzo żałować. Wiem, bo u mnie w rodzinie były przypadki schorzeń nerkowych. W tym, aby zadbać o drogi żółciowe, konkretnie wspiera mnie Esseliv Forte . Składniki tego specyfiku wpływają korzystnie na narządy dróg żółciowych.

 • Sandra 2017-12-02 16:57

  "W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się przede wszystkim fosfolipidy, które odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. Są one estrami glicerowymi kwasu cholinofosforowego oraz kilku innych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pozwala to również na sprawną regenerację innych komórek, które zostały uszkodzone. Fosfolipidy stanowią ponadto niezbędny element procesu poliferacji oraz różnicowania się komórek wątrobowych. Prowadzą do zmniejszenia produkcji kalogenu i zwiększają aktywność kolagenozy – enzymu odpowiedzialnego za jego rozkładanie. Działanie to skutecznie hamuje proces włóknienia wątroby.Dzięki wbudowanym w ścianę komórek wątrobowych fosfolipidom cała wątroba staje się znacznie mniej wrażliwa na szkodliwe działanie niektórych substancji toksycznych. W dużym stopniu zmniejsza to ryzyko jej uszkodzenia czy występowania poszczególnych dolegliwości. Po wydzielaniu do żółci fosfolipidy zwiększają rozpuszczalność w tej substancji cholesterolu. Jest to bardzo ważny proces który może skutecznie zapobiegać kamicy żółciowej, przez co lek może być polecany w profilaktyce. Wraz z kwasami żółciowymi fosfolipidy są niezbędne w prawidłowym trawieniu tłuszczów oraz wchłanianiu niektórych witamin rozpuszczalnych właśnie w tłuszczach. Dzięki nim znacznie zmniejsza się również poziom cholesterolu w surowicy krwi, za co odpowiedzialne są znajdujące się w nich wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Mają one zatem doskonałe działanie przeciwmiażdzycowe. Dzięki nim poprawie ulega również transport cholesterolu do wątroby z innych tkanek; odpowiadają one również za aktywowanie enzymów lipolitycznych. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe prowadzą do znacznej poprawy przepływu krwi w naczyniach; zwiększają elastyczność krwinek czerwonych i zmniejszają adhezję krwinek płytkowych. Lek skutecznie zmniejsza u pacjenta odczucia takie jak brak apetytu czy uczucie "pełności" w jamie brzusznej. Chroni wątrobę przed negatywnymi skutkami złej diety. Pomagają również w przypadku dolegliwości oraz stanów zapalnych wątroby." I co myślicie? Ja zdecydowanie wolę ten lek niż jakieś suplementy!

 • Opinia użytkownika 2017-08-02 16:23

  Esseliv Forte jest super! Mogę na niego zawsze liczyć.

 • Ida 2016-04-20 11:42

  Bardzo dobry produkt, polecam.

 • Opinia użytkownika 2016-04-15 17:13

  polecam

 • tamara 2016-03-07 12:23

  Bardzo dobry lek.Moja mama zażywa go regularnie. Ja także go zażywałam podczas kuracji izotretynoiną, żeby ochronić wątrobę.

 • Kamila 2015-04-01 21:20

  Dobre na kłucie w boku, Mama mi poleciła i jeszcze nigdy się nie zawiodłam na jej radach.

 • Falis 2015-03-31 22:23

  Na choroby wątroby jest znakomity. Szybko i sprawnie łagodzi dolegliwości bólowe i życie staje się o wiele łatwiejsze. Uszkodzenia i zaburzenia się redukowane i cóż chcieć więcej :D

 • Aim 2015-03-15 17:44

  Na uszkodzenia wątroby jest to bardzo dobry środek. Esseliv Forte działa na wiele schorzeń wątroby, dlatego moja rodzina bardzo często go stosuje. Dla mnie 5/5!

 • Wotor 2015-03-05 19:08

  Nie polecam! Nie działa szybko i skutecznie i dlatego to jest dla mnie słaby lek. Bez sensu. Na dodatek drogi...

 • Yrek 2015-01-21 23:26

  Potwierdzam działa. Problemy z wątrobą zdecydowanie zelżały.

 • Karolina R. 2015-01-19 18:13

  Miałem bardzo poważne problemy z wątrobą i tylko ten lek pozwolił mi efektownie zmienić swoje przystosowanie do życia. Teraz po aplikacji środka esseliv forte mogę łagodzić moje uszkodzenie wątroby!

 • Wiesia 2015-01-13 21:34

  na problemy wątrobowe najlepszy specyfik. Gorąco polecam wszystkim z podobnymi problemami

 • Kamirex 2015-01-08 21:40

  jakoś nie poczułem wielkiej róznicy w funkcjonowniu mojej wątroby, podczas stosowania tego leku, bo nie działa dobrze i moim zdaniem to tylko placebo. PO tygodniu pewnie przeszła sama.

 • Divix 2015-01-05 12:48

  Działa bo można zauważyć efekty już po 2 tygodniach. Pomógł mi pozbyc sie bólu i teraz o wiele lepiej się czuje. Polecam!

 • Unex 2015-01-04 22:02

  Na mnie to nie działa, po kilku tygodniach stosowania nie zauważyłem różnicy. Po pierwsze miało to wzmacniać moją wątrobę a nic się nie dzieje. Nie polecam, bo to bardzo słabo działa.

 • Michał D. 2014-12-25 12:33

  Brałem esseliv przy problemach z wątrobom, na całe szczęście udało się powstrzymać zapalenie wątroby, i wszystko powróciło do normy.

 • Bartek Ukin 2014-12-16 13:22

  Świetny lek, który chroni moją wątrobę. Szczególnie pomógł mi z zaparciami, bo miałem ciągłe takie uczucie pełności.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Esseliv Forte

  Download icon Zobacz ulotkę
  Esseliv Forte

  Skład:

  W składzie preparatu Esseliv Forte znajdują się następujące substancje:

  substancja czynna fosfolipidy z nasion soi
  pozostałe składniki olej sojowy, tłuszcz utwardzony, wanilina. Składniki kapsułki twardej żelatynowej: żelatyna, indygotyna (E 132), żelaza tlenek czerwony (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172)

   W jednej kapsułce znajduje się 300 mg fosfolipidów z nasion soi.

  Na majówkę, na majówkę...

  Na majówkę, na majówkę...

  Weekend majowy tuż-tuż...Czy masz już plan, aby jak najlepiej wykorzystać wolne dni? W jaki sposób można skutecznie naładować baterie? Wypróbuj... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt leczniczy Esseliv Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: produkt leczniczy Esseliv Forte należy przyjmować doustnie, podczas posiłku.

  Zalecane dawkowanie leku:

  wiek dawka poczatkowa ilośc dawek na dobę maks. dawka dobowa
  osoby dorosłe 2 kapsułki (600 mg) 3x 6 kapsułek
  dzieci 300 mg/10 kg mc. 3-6x jw.

  Ważne informacje:

  W przypadku osób dorosłych, po 2-3 miesiącach należy stosować dawkę podtrzymującą - 1 kapsułkę 3x w ciągu doby.

  Odpowiednią dawką dla niemowląt jest 300 mg leku na 10 kg m.c.

  Zawartość kapsułki można wycisnąć. Wyciśniętą zawartość można podać z niewielką ilością wody lub ciepłego mleka.

  Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Esseliv Forte.

  Produkt Esseliv Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.

  W okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku. 

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb aflofarm

  Postać:

  kapsułka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - wątroba

  Sylimarol Vita 150

  4.6341 opinii:
  Sylimarol Vita 150 to lek roślinny przyjmujący formę kapsułek. Może być stosowany wspomagająco...
  czytaj dalej »

  Ulgix Trawienie

  4.5714 opinii:
  Ulgix Trawienie to suplement diety wspomagający utrzymanie prawidłowego funkcjonowania...
  czytaj dalej »

  Hepatil Trawienie

  4.5413 opinii:
  Hepatil Trawienie jest suplementem diety w postaci tabletek, które zalecane są osobą,...
  czytaj dalej »

  Olimp Hepaplus

  4.518 opinii:
  Olimp Hepaplus to suplement diety w postaci kapsułek stosowany, aby wspierać pracę wątroby i...
  czytaj dalej »

  Ulgix ochrona wątroby

  4.510 opinii:
  Suplement diety Ulgix ochrona wątroby pod postacią tabletek to produkt stworzony z...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Tag:
  Na receptę:
  Nie