Kategorie produktów

Flegatussin

3.4 Średni

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Flegatussin

Flegatussin to lek w postaci syropu o działaniu wykrztuśnym.

Syrop zawiera w swoim składzie bromoheksyny chlorowodorek oraz wyciąg płynny wodny z kwiatów dziewanny i liści babki lancetowatej. Składniki te ułatwiają odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych.

Stosowanie produktu leczniczego Flegatussin wskazane jest do stosowania podczas kaszlu, któremu towarzyszą problemy z odkrztuszaniem flegmy w przebiegu infekcji dróg oddechowych.

Jeśli po 7. dniach od rozpoczęcia stosowania leku nie nastąpi poprawa lub stan chorego się pogorszy, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

W składzie syropu Flegatussin znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne bromoheksyny chlorowodorek, liść babki lancetowatej i kwiat dziewanny
pozostałe składniki sacharoza, sodu benzoesan, potasu sorbinian, kwas cytrynowy jednowodny, aromat cytrynowy 0453282, woda oczyszczona

 100 g leku zawiera 0,04 g bromoheksyny chlorowodorku i 36 g płynnego wyciągu (1:3) z liści babki lancetowatej i kwiatów dziewanny. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Flegatussin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Flegatussin należy stosować doustnie, po posiłku. W czasie stosowania syropu należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Zalecane dawkowanie leku:

wiek dawka ile razy na dobę
dzieci 6-12 lat 5 ml syropu 3-4x 
dorośli i młodzież powyżej 12 lat 10 ml syropu 3x

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Flegatussin.

Osoby z zaburzeniami czynności nerek i wątroby przed zastosowaniem leku powinny skonsultować to z lekarzem. Produkt nie jest wskazany dla dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Po zastosowaniu leku mogą wystąpić zawroty głowy, dlatego może wpływać na zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Syrop zawiera sacharozę, osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego syropu.  

Produkt leczniczy Flegatussin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Frania 2017-12-13 13:29

Flegatussinto naprawdę dobry lek! Polecam, bo można go stoswać nawet u dzieci w wieku przedszkolnym.

Kornel 2017-09-22 23:37

Flegatussin zwyczajnie nie działa!!! Lepiej kupić coś innego.

Jolanta 2016-12-29 09:54

Naprawde pomaga

Ulka 2016-02-19 13:12

Działanie jak dla mnie ma dobre.Naprawdę pobudza odkrztuszanie i kaszel staje się dzięki niemu mniej uciążliwy.

Opinia użytkownika 2016-01-23 23:17

Flegatussin jest beznadziejny! Zwyczajnie kiepski produkt.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.