Kategorie produktów

Halset

Halset

4.71 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Halset

Halset to lek dostępny w postaci tabletek do ssania, które stosuje się w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej oraz gardła. 

Substancją czynną tabletek jest cetylopirydyniowy chlorek, o działaniu miejscowo odkażającym. Preparat ma również działanie bakteriobójcze na bakterie Gram-ujemne oraz Gram-dodatnie.

Tabletki działają również na niektóre grzyby. Wskazaniem do stosowania tabletek Halset jest leczenie oraz zapobieganie lekkim i średnim stanom zapalnym gardła oraz jamy ustnej.

Preparat daje ulgę w  bólu gardła. Produkt nie zawiera cukru. 

Uwaga! Jeśli po 3 dniach od rozpoczęcia stosowania leku nie nastąpi poprawa lub chory poczuje się gorzej - należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Składniki produktu leczniczego Halset są następujące: 

substancja czynna cetylopirydyniowy chlorek jednowodny.
pozostałe składniki sorbitol, olejek miętowy, mentol, magnezu stearynian

 Jedna tabletka do ssania zawiera 1,5 mg cetylopirydyniowego chlorku jednowodnego.

Dawkowanie:

Lek Halset należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Halset należy spożywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

wiek dawkowanie maks. dawka dobowa
dorośli i młodzież 1 tabl, co 1-2 godziny 8 tabletek
dzieci powyżej 6. roku życia 1 tabl, co 2-3 godziny 6 tabletek

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Halset.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. roku życia. Preparat nie może być przyjmowany przez pacjentów, którzy nie tolerują fruktozy. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tabletek. Osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny zasięgnąć porady lekrza.

Produkt leczniczy Halset należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Egbert 2019-12-21 14:06

skuteczny lek na nadżerki w ustach jaki dotąd miałem.

Lilianna 2018-08-11 15:52

Aty to bardzo męczący problem. Aby pokonać problem polecam Halset

Opinia użytkownika 2018-06-06 20:37

3 ***. Na tyle zasługuje Halset ... Używałem już fajniejsze i mocniejsze środki... No niestety - muszę je przeprosić:(

Urszula 2017-04-26 12:55

U mnie Halset zawsze działa prawidło przy bólu gardła! Obojętnie czy to bakterie czy wirusy. Kilka razy nawet obyło się bez antybiotyku, mimo ze lekarz kazał brać!

Stanisława 2017-04-17 17:24

Afty pojawiają się jak tylko w naszym organizmie dojdzie do drastycznego spadku odporności! Naturalnie są również inne powody.... Na przykład: nieodpowiednia higiena jamy ustnej czy nadwrażliwość i alergie pokarmowe! Halset radzi sobie z wszystkimi rodzajami aft!

Zuzanna 2015-10-22 21:22

Zażywałam prepararty i wyroby lecznicze , które sprawiły , że dopadło mnie zapalenie dziąseł. Bolą mnie dziąsła, a do tego odkłada się kamień na zebach... Towarzyszy temu też obrzmiałość szyjek zębowych... i ból ogólnie 24/7...:( Rozpoczęłam stosowanie wyrobu Halset i wierzę, że spisze się na medal!

Sylvia 2015-09-05 00:54

Stosuje Halset od lat . Podczas refluksu moje gardło jest często podrażnione .

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.