Kategorie produktów

IBUPAR FORTE

IBUPAR FORTE

3.93 Dobry

ilość opinii: 15

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu IBUPAR FORTE

Ibupar Forte o produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym.

Substancją czynna leku Ibupar Forte jest ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen wykazuje działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe na ból o nasileniu od słabego do umiarkowanego.

Substancja czynna leku jest wchłaniana z przewodu pokarmowego, a jej maksymalne stężenie następuje po 1-2 godzinach od doustnego podania.

Wskazaniem do stosowania tabletek Ibupar Forte są bóle głowy, zębów, mięśni oraz kości i stawów. 

Lek sprawdza się również w leczeniu objawów grypy i przeziebienia, a także podczas bolesnego miesiączkowania.

Skład

Składniki leku IBUPAR FORTE to:

substancja czynna ibuprofen
pozostałe składniki

substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy, sodu laurylosiarczan, sodu stearylofumaran.

skład otoczki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol 4000, lak z żółcienią pomarańczową, czerwień koszelinowa.

W jednej tabletce powlekanej znajduje się 400 mg ibuprofenu.

Dawkowanie:

Lek IBUPAR FORTE należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek IBUPAR FORTE należy przyjmować doustnie.

Zalecana dawka początkowa leku dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 1 tabletka. W razie potrzeby można dawkę przyjąć ponownie po 4-6 godzinach. Maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki.

Nie należy stosować leku w celu leczenia bólu dłużej niż 10 dni. W przypadku gorączki, nie należy stosowac tabletek dłużej niż 3 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego IBUPAR FORTE, zaburzenia krążenia, ciężka niewydolność narządów, takich jak serce, nerki czy wątroba, choroba wrzodowa. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować, jeśli w przeszłości pojawiały się dolegliwości ze strony układu oddechowego po przyjęciu NLPZ.

Podczas stosowania niniejszego leku nie należy równolegle przyjmować innych leków przeciwzapalnych.

Nie stosować w II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. W pierwszym trymestrze ciąży o konieczności zastosowaniu leku może zdecydować wyłącznie lekarz. Lek IBUPAR FORTE należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Natalia 2020-10-09 20:12

niekiedy mocny ból głowy jest nie do zniesienia. wtedy decyduję się na ten lek.

Augustyn 2020-09-07 20:35

hmm nie widzę wad. Trafiony wybór.

Iga 2020-08-06 15:45

temat leków na ból i gorączkę traktuję nad wyraz zdroworozsądkowo. Brak tutaj kompromisów. bo nietrudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Maryla 2020-01-23 15:24

Właściwa rzecz na bardzo wysoką gorączkę! Zawsze potrafi ją zwalczyć. W pakiecie łagodzi towarzyszący ból.

Gabriela 2018-12-12 21:05

Potrzebuję chwili przerwy od życia! Już nie wiem jak mam sobie radzić! Co rano budzę się z bólem głowy... Kupiłam IBUPAR FORTE ... Oby coś dało na te moje bóle!

Izka 2017-11-16 11:24

Ibupar Forte to dobry produkt, który jest jakoś tak niezbyt reklamowany. W sumie chyba nigdy nie widziałam jego reklamy, a jak dla mnie jest 100x lepszy niż te inne wersje z ibuprofenem dostępne na rynku.

Opinia użytkownika 2017-06-21 18:36

IBUPAR FORTE jest ekstra i zawsze to stosuję jak mnie boli głowa.

juras 2016-12-16 12:59

na plus

jola 2016-11-26 17:28

bardzo dobry lek dziala lepiej niz przereklamowany Metafen polecam

Mattias 2015-04-08 22:08

Na słabe i umiarkowane bóle działa. Trzeba go stosować zgodnie z opisem a to będzie działać jak należy. Ibupar forte to niezły lek! TYLKO CZYTAJCIE ULOTKI!

Darix 2015-03-25 19:45

Dawno nie stosowałem Ibupar forte i nie chce do niego wracać, bo kiedyś mi nie pomógł, to było dla mnie najgorsze co mogło się zdarzyć. Nie polecam za bardzo :(

Damian 2015-03-22 13:11

Moim zdaniem trochę zbyt słaby- mocniejsze leki przeciwbólowe obciążają może bardziej organizm, ale są skuteczniejsze po prostu i moim zdaniem to jest ich główna zaleta. Dlatego raczej nie polecam tego typu środków.

Małgosia 2015-03-09 20:44

Całkiem fajny lek OTC, tańszy zamiennik wiodących leków aptecznych a jakością wcale im nie ustępuje.

Czesio 2015-02-24 11:55

Ibupar działa dobrze, ja reaguje prawidłowo na wszystkie leki zawierające ibuprofen w składzie.

Czesio 2015-02-24 11:55

Ibupar działa dobrze, ja reaguje prawidłowo na wszystkie leki zawierające ibuprofen w składzie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.