Kategorie produktów

Panadol Femina tabletki powlekane

4.38 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Panadol Femina tabletki powlekane

Panadol Femina to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych.

Niniejszy produkt leczniczy jest polecany do stosowania w dolegliwościach bólowych o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia. 

W szczególności produkt ten poleca się w celu łagodzenia bólów i objawów menstruacyjnych, jako środek rozkurczowy, a także w celu obniżania gorączki

Lek Panadol Femina tabletki powlekane zawiera w składzie paracetamol i butylobromek hioscyny.

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, hamuje syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. 

Skład

Składniki leku Panadol Femina tabletki powlekane:

- substancja czynna: 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 10 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum);

- substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, sorbitol, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa. Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000.

 

Dawkowanie:

Produkt Panadol Femina tabletki powlekane należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie, popijając wodą. Tabletek nie należy rozgryzać i otwierać. 

Zalecana dawka leku (dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. lat):

1-2 tabletki maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin.

Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Produkt jest przeciwwskazany dla dzieci poniżej 12. roku życia. 

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Panadol Femina tabletki powlekane. Nie stosować również w przypadku m.in. ciężkiej niewydolności wątroby i nerek, choroby alkoholowej, niedokrwistości, miastenii oraz fawizmu.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ozanna 2020-03-20 15:39

wybór leków na zwalczenie bólu traktuję nad wyraz poważnie. Tu nie ma miejsca na kompromisy przecież nietrudno sobie zaszkodzić.

Kasia 2018-09-07 13:53

Mi już na bóle miesiączkowe nic nie pomagało. Przeszłam na dietę roślinną i wszystkie dolegliwości odeszły. To była najlepsza decyzja w moim życiu.

Opinia użytkownika 2018-04-25 16:41

Objawy jakie niesie za sobą zespół drażliwego jelita mogę mnożyć bardzo długo.... na zmianę wzdęcia i zaparcia i to z ogrmoną regularnością . Największy twardziel zaczyna szukać wsparcia. Moim odkryciem okazał się Panadol Femina . Widzę pozytywną zmianę!

Honorata 2018-04-05 21:43

Zdrowa dieta w zespole jelita drażliwego to podstawa. Z tego powodu utrzymuje się, by jedzenie nie miało negatywnego wpływu na jelita. Zespół jelita drażliwego objawia się niekomfortowymi dolegliwościami. Panadol Femina to preparat zakupiony z myślą o tych symptomach. Bo póki co nie jestem w stanie zrobić nic więcej.

Irena 2018-01-20 20:19

W przypadku bolów różnego pochodzenia nie można czekać! Jest wiadome, że ból w końcu ustąpi, ale nie trzeba się z nim męczyć... Ja od dawna używam tylko Panadol Femina . Mam pewność, że to dobry produkt. Polecam ten produkt.

Opinia użytkownika 2017-12-29 19:44

Chyba nie poradziłabym sobie w czasie miesiączkowania bez dobrego preparatu rozkurczowego. Ale mam na to Panadol Femina ... Działa elegancko i czuć dużą ulgę.

Gaudencja 2017-11-23 08:52

Panadol Femina jest niezastąpiony! Na problemy menstruacyjne! Rekomenduję ten środek bo sobie radzi!

Lusia 2017-08-21 12:44

Moim zdaniem działa tak samo jak zwykły panadol, co z tego, że femina

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.