Kategorie produktów

Ifenin 200

Ifenin 200

4.0 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ifenin 200

Ifenin 200 mg to produkt leczniczy syntetyczny w postaci tabletek powlekanych, działający zarówno przeciwbólowo, jak i przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Z tego względu lek ten zaliczamy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych NLPZ).

Tabletki Ifenin 200 mg działają przeciwzapalnie, wpływają na zredukowanie gorączki i zmniejszają ból o średnim nasileniu np. głowy, zębów i ten związany z miesiączkowaniem.

Skład

Składniki jednej tabletki leku Ifenin 200 mg to:

- 200 mg ibuprofenu jako substancja czynna,

- następujące substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, kroskarmeloza sodowa, talk. W otoczce tabletki zawarte są: Opadry White 06B28499, hypromeloza 5cP, hypromeloza 15cP, hypromeloza 50cP, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie:

Lek Ifenin 200 mg należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Ifenin 200 mg należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia zależy od wieku i dolegliwości.

- osoby dorosłe i dzieci powyżej 12 lat powinny stosować w przypadku występowania bólu i gorączki maksymalnie 6 tabletek dziennie, po 1 do 2 tabletek do 4 razy na dobę,

- w przypadku bolesnego miesiączkowania - jedynie do 3 tabletek/dobę,

- dzieci w wieku od 10 do 12 lat mogą zatosować do 4 tabletek na 24 h. 

- dzieciom w wieku 6-9 lat można podawać nie więcej niż 3 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Ifenin 200 mg, wystąpienie reakcji uczuleniowej po zastosowaniu leków z kategorii NLPZ, choroba wrzodowa lub krwawienia w przewodzie pokarmowym, ciężkie zaburzenia czynności nerek, wątroby lub serca, ostatni trymestr ciąży, odwodnienie, czynne krwawienie, zaburzenia krwiotworzenia, wiek poniżej 6 lat.

Tabletki Ifenin 200 mg należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Justyna 2020-12-04 13:49

czasami przenikliwy ból głowy jest nie do wytrzymania. Wówczas czas sięgnąć po to lekarstwo.

Sonia 2017-05-15 17:01

Wczoraj koleżanka coś mówiła o tym produkcie, ja wcześniej o nim nie słyszałam, jestem ciekawa co myślicie? Ktoś używał i może się wypowiedzieć? Będę wdzięczna ,ponieważ mam bardzo bolesne miesiączki i nic mi nei pomaga, nie wiem co z tym zrobić...

Kamila 2016-03-13 13:02

Ja biorę Ifenin 200 mg w czasie miesiączki i cóż mogę powiedzieć....ok jak na lek bez recepty, ale jeśli u Ciebie problem jest bardzo nasilony, to może poproś lekarza, żeby Ci coś przepisał mocniejszego? Szkoda życia na takie cierpienia i to co miesiąc...

Opinia użytkownika 2015-10-13 12:53

Już mi brak mocy. Równo co miesiąc łapie mnie niesłychanie mocny ból głowy! Nie wiem jak z tym żyć? to chyba nie jest normalne???? :c Ifenin 200 to moja ostatnia szansa! Jak ten środek nie da rady na te bóle to nie wiem co zrobię. Oby zadziało!

Pelagia 2015-10-11 15:14

Ifenin 200 jest ok i nieźle działa. Pomaga na silny ból głowy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.