Kategorie produktów

NicoPass

NicoPass

3.73 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu NicoPass

NicoPass to produkt leczniczy dostępny w postaci pastylek do ssania. Pastylki dostępne są o smaku świeżej mięty. Preparat przeznaczony jest dla osób, które chcą rzucić palenie i pozbyć się uzależnienia od nikotyny.

NicoPass zawiera w składzie substancję czynną - nikotynę. Substancja ta jest uwalniania podczas ssania pastylki, dlatego nie należy jej rozgryzać ani połykać.

Próba porzucania nałogu wiąże się z doświadczaniem np. obniżenia nastroju, niecierpliwości, niepokoju, czy problemów z koncentracją. Składniki leku wspomagają redukcję odczuwanych objawów, towarzyszących walce z nałogiem.

Nikotyna wspiera eliminację tzw. symptomów odstawiennych oraz wspomaga zmniejszanie głodu nikotynowego, co może oddziaływać korzystnie na proces odstawiania papierosów. 

Skład

W składzie pastylek do ssania NicoPass znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna 1 pastylka twarda zawiera 1,5 mg nikotyny, co odpowiada 8,33 mg nikotyny z kationitem.
pozostałe składniki Izomalt ( 953), hypromeloza (E 646), , aspartam (E 951), wyciąg suchy z korzenia lukrecji, sodu węglan bezwodny, sodu wodorowęglan, aromat mięty pieprzowej (naturalny aromat mięty pieprzowej, pulegone), aromat korygujący smak (naturalne substancje smakowe, maltodekstryna, guma arabska, glikol propylenowy), acesulfam potasowy (E 950). 

 

Dawkowanie:

Lek NicoPass należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt NicoPass należy podawać doustnie. Pastylki należy ssać, nie rozgryzać i nie połykać w całości.

Zalecane dawkowanie leku:

Etap Dawka pojedyncza Kiedy stosować? Dawka dobowa Dawka maksymalna
Faza I 1 pastylka (1,5 mg) kiedy występuje potrzeba zapalenia 8-12 pastylek 20 pastylek
Faza II j.w. stopniowo zmniejszać dawkę dobową w przypadku zahamowania potrzeby palenia. Leczenie zakończyć, kiedy dawka osiągnie ilość 1-2 pastylek na dobę. 

Pastylek nie należy stosować dłużej niż 6 miesięcy. 

Nie przekraczać wskazanej ilości dawek do stosowania. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego NicoPass.

Produkt NicoPass nie jest przeznaczony dla osób niepalących lub palących sporadycznie. Nie stosować u dzieci i młodzieży do lat 18. Należy zachować ostrożność w przypadku osób, które borykają się m.in. z niewydolnością wątroby, nerek, a także z chorobami serca.

Kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią zaleca się całkowitą rezygnację ze stosowania środków zawierających nikotynę. Palenie w czasie ciąży i laktacji jest szkodliwe zarówno dla kobiety, jak i dziecka. Nie ma wystarczających danych, dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

Lek NicoPass należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-16 20:13

Mam nadzieję że tym razem zdołam na zawsze porzucić palenie papierosów... pomoc już jest potrzebna jeszcze wytrwałość...

Racibor 2018-09-21 19:44

Trudna przeprawa z tym nikotynowym głodem ... Próbuję ponownie i ufam , że nową metodą to już skutecznie :) Nabyłem NicoPass zapowiada się w porządku. Co wy na to?

Julian 2018-08-05 15:34

Już myślałem, że nigdy nie pozbędę się nałogu nikotynowego, aż kumpel polecił mi NicoPass. Mówił, że sam stosował i rzucił. Moje dzieci bardzo chcą, żebym przestał palić. Mam nadzieję, że ten preparat pomoze.

Miłosz 2016-11-24 15:40

Kolejny raz pragnę zrezygnować z papierosów. NicoPass na pewno w tym nie pomaga:/ Poratujecie nazwą czegoś sprawdzonego

gh 2016-04-19 15:17

polecam

Opinia użytkownika 2016-03-16 15:59

pomaga w zaspokojeniu głodu nikotynowego

Weronika 2016-03-15 14:32

Bardzo mnie pomaga w rzuceniu palenia papierosów.Polecam!

Bogdan 2016-02-19 16:00

Dobry zamiennik papierosów - w formie jakby landrynek. Warto spróbować.

Larysa 2015-10-20 19:08

To jakaś kpina! Kupiłam NicoPass i to nic nie pomogło. Rzucanie palenia miało się udac dzięki NicoPass ale nic z tego. Lepiej spróbować czegoś innego.

Opinia użytkownika 2015-09-11 14:58

O proszę, a co to za wynalazek. Szukałem innych gum, a widzę, że jest jeszcze coś takiego. tych reklamowanych w telewizji nie polecam, a widzę, ze te są jakieś takie amerykańskie więc mam nadzieję, że będą lepsze. Dam 3 gwiazdki, bo jeszcze nie testowałęm

Ścibor 2015-03-05 17:25

NicoPass to produkt który pomoże Ci wygrać z nałogiem. Jak dla mnie jest ok

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.