Kategorie produktów

Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm

4.13 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Substancją czynną preparatu Paracetamol Biofarm jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Substancja ta nie wywołuje podrażnienia żołądka. 

Produkt leczniczy Paracetamol Biofarm nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek wskazany jest do stosowania na ból różnego rodzaju oraz o różnym natężeniu. 

Paracetamol Biofarm można stosować w przypadku wystąpienia bólu głowy, migreny, bólu ucha, bólów menstruacyjnych, reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, a także podczas bólu kręgosłupa oraz nerwobólów. 

Paracetamol Biofarm wykazuje również działanie  przeciwgorączkowe, dlatego może być stosowany w przeziębieniach oraz stanach grypopochodnych.

Skład

W składzie preparatu Paracetamol Biofarm znajdują się następujące substancje:

substancja czynna paracetamol
pozostałe składniki

skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.   

Dawkowanie:

Produkt Paracetamol Biofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Paracetamol Biofarm należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego u osób dorosłych i dzieci od 12. roku życia:

dawka jednorazowa 1-2 tabletki
w utrzymującym się bólu 1-2 tabletki, 2-4 razy na dobę co 4 godziny
w bólach nowotworowych 10mg/kg mc./dawkę co 4 godziny

Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 8 tabletek. Nie należy stosować leku dłużej niż przez okres 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

U dzieci w wieku 6-12 lat: podawać 1/2 dawki przewidzianej dla osób dorosłych. Należy zachować większy odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi dawkami.

U dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do lat 6: lek można stosować wyłącznie na wskazanie lekarza. Zazwyczaj podaje się paracetamol w dawce 10 mg/kg mc./dawkę, zachowując 6 godzinny odstęp czasowy między kolejnymi dawkami.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Paracetamol Biofarm.

W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Produkt Paracetamol Biofarm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-05-01 13:23

Najskuteczniejsza sprawa na temperaturę... za każdym razem potrafi ją obniżyć. Do tego koi ból.

Michalina 2020-01-31 12:05

Czasem przenikliwy ból głowy jest nie do wytrzymania. wtedy sięgam po ten środek.

Iga 2019-12-24 12:43

nienawidzę migreny więc prawie cały czas posiadam lekarstwa w apteczce.

Sandra 2018-05-19 18:41

Paracetamol Biofarm to najsilniejszy lek jaki używam na ból, pomaga naprawdę, ale to naprawdę zawsze! Mam migrenę - pomaga. Odbiję kość - pomaga! Szaleję z bólu przed miesiączką - też pomaga!

Kiejstut 2017-10-13 17:45

Jestem pływakiem ostry trening to dla mnie codzienność ale jakiś czas temu pojawiły się u mnie bóle mięśni. Nie mogłem sobie na to pozwolić. Lekarz zalecił spróbować Paracetamol . I naprawdę poradził sobie świetnie!

Oliwia 2016-04-12 13:43

Bardzo przydatny lek, jednak nie pomaga mi na bóle miesiączkowe.W tym wypadku preferuje inny lek.

Debora 2015-10-11 16:00

W zeszły weekend wybrałam się na spacer po starym mieście! Było naprawdę miło! Jednak pozytywna atmosfera szybko upadła... W nocy ze snu wyrwał mnie bardzo silny ból ucha! Mąż pojechał po Paracetamol Biofarm i naprawdę muszę przyznać, że ten wyrób zadziałał bardzo skutecznie i naprawdę szybko!

Celina 2015-01-10 00:47

To są jedyne tabletki przeciwbólowe, które odważyłam się stosować w czasie ciąży, żeby nie zagrozić zdrowiu mojego maluszka, polecam je wszystkim mamom

Jandir 2015-01-08 11:52

Jak dla mnie ten lek jest bez sensu, bo nie pomaga na silne bóle, które ostatnio miałem. Nie pozwolił mi w prosty sposób zwalczyć ich i miałem z tym bardzo duzy problem.

Wojtek3. 2015-01-05 13:47

Paracetamol działa wzorowo i stosuje go od kilku lat. Pomaga mi stale wzmacniać mnie w walce podczas grypy oraz innych przeziębień.

Asterix 2014-12-28 22:26

Bardzo tani lek i skuteczny. Działa na mnie już po 15 minutach. Świetnie oddziałuje na mojego ciało podczas przeziębienia oraz innych mniejszych problemów zdrowotnych.

Enderes 2014-12-27 18:50

Znakomicie łagodzi ból oraz sprawia, że w prosty sposób można ograniczyć ognisko bólu na pewien czas. Działa do 10-15 minut i możesz po tym czasie już normalnie funkcjonować.

T.T. 2014-11-21 22:34

szybki, tani, łatwy do połknięcia. więcej mi nie trzeba.

Janina 2014-11-21 22:33

Dla mnie to lek pierwszego rzutu na gorączkę. Z reguły pomaga, a jak nie to po 2 godzinach biorę coś mocniejszego. Dobrze się sprawdza na dolegliwości bólowe, zawsze mam tabletki ze sobą na wszelki wypadek.

P.F. 2014-11-21 22:30

Działa, ale tylko na słabe bóle. Przy silnym bólu trzeba wziąć coś mocniejszego.

Marta 2014-11-21 22:29

Polecam, to jedyny preparat na rynku bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.