Kategorie produktów

Paracetamol (Hasco) - Czopki

Paracetamol (Hasco) - Czopki

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Paracetamol (Hasco) - Czopki

Paracetamol (Hasco) - Czopki to produkt leczniczy w postaci czopków doodbytniczych dla osób, które borykają się z bólem i gorączką. Czopki Paracetamol (Hasco) wskazane są do stosowania podczas pojawienia się gorączki oraz bólu różnego pochodzenia.

Substancją czynną czopków Paracetamol (Hasco) jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Działanie przeciwbólowe utrzymuje się od 4 do 6 godzin po zastosowaniu. Natomiast działanie przeciwgorączkowe od 6 do 8 godzin. 

Paracetamol w dawkach terapeutycznych jest uważany za środek bezpieczny, jednak przekroczenie zalecanej dawki jest toksyczne dla wątroby.

 

Skład

W składzie leku Paracetamol (Hasco) - Czopki znajdują się następujące substancje:

substancja czynna paracetamol
pozostały składnik łuszcz stały (Witepsol S58)

Jeden czopek zawiera odpowiednio: 80 mg, 125 mg, 250 mg lub 500 mg paracetamolu.

Dawkowanie:

Lek Paracetamol (Hasco) - Czopki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Paracetamol (Hasco) - Czopki należy przyjmować doodbytniczo.

Zalecana dawka jednorazowa leku dla osób dorosłych to: 500 mg.

Maksymalnie w ciagu dnia można przyjąć: 

4,0 g - w przypadku leczenia krótkotrwałego, 
2,6 g - w przypadku leczenia długotrwałego. 

Zalecana dawka jednorazowa leku dla dzieci to: 10 do 15 mg/kg masy ciała. Można również dawkować lek według poniższego wykazu:

wiek dziecka dawka jednorazowa
3 miesiące – 1 rok 80 mg
2–3 lata 125 mg
4–6 lat 125 mg do 250 mg
7–8 lat 250 mg
9–10 lat  250 mg do 500 mg
11–12 lat  500 mg

W razie konieczności kolejną dawkę można zastosować po upływie minimum 4 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 4 czopki na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci i 10 dni u osób dorosłych bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Paracetamol (Hasco) - Czopki.

Produkt leczniczy Paracetamol (Hasco) - Czopki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Dzieci poniżej 2. roku życia oraz kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny brać ten lek wyłącznie na zlecenie lekarza. 

Nie należy łączyć paracetamolu z alkoholem. Nie stosować w przypadku niewydolności wątroby lub nerek. Leku nie można stosować przez osoby cierpiące na chorobę alkoholową. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

EWA 2020-07-16 12:44

WCZORAJ MIAŁAM TAK SILNY BÓL GŁOWY ZE NIE MOGŁAM SKRECIC SZYJĄ AZ MIAŁAM DRESZCZE PO ZAAPLIKOWANIU PARACETAMOLU W CZOPKU 500 MG PO PÓŁ GODZINIE SZTYWNOSC MINEŁA A PO NIECAŁEJ GODZINIE RESZTA OBJAWÓW

Kordula 2020-04-11 18:40

Właściwa rzecz na temperaturę... Zawsze pomaga ją obniżyć. No i jeszcze zwalcza towarzyszący ból.

ANETA 2020-03-27 10:29

SPOKOJNIE DAJE SOBIE RADE Z SILNYMI BOLAMIMIGRENOWYMI DOSC ŁATWY I PRZYJEMNY W APLIKACJI ŁATWO SIE WSLIZGUJE BIORE 0D JAKICHS 5 LAT JAK MUSZE

PAN X 2020-03-26 21:11

SUPER DZIAŁANIE NA SILNY BOL GŁOWY BIORE 2 BO WAZE 80 KG PIERWSZY EFEKT PO OKOŁO PÓŁ GODZINY

Zaintrygowana 2018-01-04 14:43

Od kiedy to czopki mają działanie przeciwgorączkowe? Czy ktoś mi odpowie na jakiej zasadzie to działa?

Pamela 2017-11-28 09:47

Paracetamol (Hasco) to świetny produkt. Cenię go, ponieważ ma postać czoków. Jakoś dla mnie to najmniej inwazyjna postać leków przeciwbólowych, i czuję się po nich najlepiej. Dziecku też podaję wyłącznie czopki a nie jakieś tabletki.

Eryka 2016-12-27 10:28

Będąc wczoraj na długi trucht, nie wpadło mi do głowy , by ubrać na łepetynkę czapę albo chociaż opaskę na uszy! No i stało się... Przewiałam ucho i teraz mnie boli... Zakupiłam Paracetamol (Hasco) - Czopki mam wiarę, że ten produkt da ukojenie od bólu!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.