Kategorie produktów

Pastylki wykrztuśne

Pastylki wykrztuśne

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pastylki wykrztuśne

Pastylki wykrztuśne to produkt leczniczy dostępny w postaci pastylek. Produkt ten polecany jest osobom, które borykają się z kaszlem. Kaszel ten może charakteryzować się trudnością z odkrztuszaniem (kaszel mokry), któremu towarzyszy bolesność gardła i strun głosowych. 

Produkt leczniczy Pastylki wykrztuśne jest stosowany wspomagająco w chorobach zapalnych dróg oddechowych. 

W formulacji leku Pastylki wykrztuśne znajduje się sulfogwajakol oraz wyciąg z korzenia lukrecji.

Sulfogwajakol to substancja czynna o właściwościach wykrztuśnych. Jej działanie polega na tym, że wspomaga rozrzedzanie zalegającej wydzieliny i ułatwia jej odkrztuszanie, dzięki czemu wspiera oczyszczanie dróg oddechowych. 

Ekstrakt z korzenia lukrecji ma działanie przeciwzapalne. Dodatkowo składnik ten oddziałuje korzystnie na zęby, zmniejszając ryzyko wystąpienia próchnicy. 

 

Skład

W składzie Pastylek Wykrztuśnych znajdują się następujące substancje:

substancje czynne

1 pastylka zawiera substancje czynne:

- 200 mg sulfogwajakolu (Sulfogaiacolum),

- 10 mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu) z Glycyrrhiza glabra L., radix (korzeń lukrecji).

pozostałe składniki sacharoza, glukoza ciekła, glukoza jednowodna, miód pszczeli, kwas cytrynowy jednowodny, aromat spożywczy eukaliptusowy, aromat spożywczy anyżowy.

 

Dawkowanie:

Produkt Pastylki wykrztuśne należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pastylki wykrztuśne należy stosować doustnie, w przerwach między posiłkami. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:  

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka maksymalna
dorośli 1-2 pastylki 3-4 razy dziennie 8 pastylek
dzieci od 3. do 16. r. ż. 1 pastylka 3 razy dziennie 3 pastylki

Nie przekraczać wskazanej dziennej porcji preparatu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Pastylki wykrztuśne.

Leku nie należy stosować m.in. u osób, u których występuje nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność nerek bądź niski poziom potasu.

Produkt ten nie jest wskazany dla dzieci poniżej 3. lat. Środka leczniczego nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Lek Pastylki wykrztuśne należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Basia 2016-12-05 21:36

Pastylki wykrztuśne to produkt leczniczyo naprawdę dobrym składzie - zawiera kompozycję składników, które działają wykrztuśnie. Dzięki temu lek ten wspiera usuwanie zalegającej wydzieliny, oczyszcza drogi oddechowe, przywracając komfort.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.