Kategorie produktów

Premeno Duo

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Premeno Duo

Premeno Duo to wyrób medyczny w postaci globulek dopochwowych. Wskazaniem do stosowania wyrobu jest suchość pochwy spowodowanej np. menopauzą, stresem, karmieniem piersią, chemioterapią z miejscową terapią hormonalną lub bez niej. Premeno Duo wspomaga gojenie uszkodzonego nabłonka pochwy, zmniejsza ryzyko wystepowania otarć oraz rozwoju zakażeń bakteryjnych. Stosowanie globulek zapewnia nawilżenie pochwy, co może poprawić doznania seksualne. 

Skład

Komponenty preparatu Premeno Duo są następujące: hialuronian sodu, kwas mlekowy, mleczan sodu; inne składniki: tłuszcze, ceteareth, wosk pszczeli, monostearynian sorbitanu, makrogol.

Dawkowanie:

Dawkowanie globulek Premeno Duo powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. 

W przypadku suchości pochwy spowodowanej niedoborem estrogenów w okresie menopauzalnym i pomenopauzalnym:

- leczenie początkowe: aplikować jedną globulkę raz na dobę, wieczorem przed snem przez okres 10 kolejnych dni.

- leczenie podtrzymujące: w celu utrzymania korzystnego działania aplikować po leczeniu początkowym jedną globulkę co trzy dni tak długo, jak będzie to pożądane.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem preparatu należy zapoznać się z treścią ulotki dołączoną do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Premeno Duo.

Zagrożenia dla płodu nie są znane, jednak ze względu na brak przeprowadzonych badań w tym zakresie nie można zalecić stosowania produktu w okresie ciąży. Ponieważ globulki Premeno Duo zawierają modyfikowane tłuszcze naturalne, w trakcie ich stosowania nie wolno jednocześnie używać prezerwatyw ani krążków macicznych wykonanych z naturalnego lateksu.

Preparat Premeno Duo należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu.  Nie należy przekraczać proponowanego dawkowania produktu.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-08-01 01:18

Globulki Premeno Duo świetnie nawilżają, zbliżenia są dzięki temu zupełnie inne

Aśka 2017-05-09 12:19

Bardzo polecam te globulki. Miałam problemy z ciągłymi podrażnieniami przez suchość, teraz już o tym zapomina. Szczerze polecam kobietom z takim problemem jak mój.

Kazimiera 2017-04-21 17:01

Latem doskwierało mi odczucie suchości w okolicach intymnych. Farmaceuta zalecił Premeno Duo ! Ten preparat podołał wyśmienicie! Co bardzo istotne ezultaty stosowania pojawiły się natychmiast! Suchość zgasła!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.