Kategorie produktów

Re-Algin

Re-Algin

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Re-Algin

Re-Algin to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia, w tym także dolegliwości gorączkowe, np. w przebiegu przeziębienia. 

W składzie preparatu Re-Algin znajduje się metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Substancja ta bardzo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego.

Działanie metamizolu sodowego polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenaz, uniemożliwiając w ten sposób syntezę prostaglandyn. Proces ten wpływa na zmniejszanie objawów dolegliwości bólowych i zapalnych. 

Skład

W składzie produktu leczniczego Re-Algin znajdują się następujące substancje:

substancja czynna metamizol sodowy.
1 tabletka zawiera 500 mg metamizolu sodowego.
pozostałe składniki skrobia pszeniczna, celuloza mikrokrystaliczna (typ 101), powidon K25, talk, magnezu stearynian.

 

Dawkowanie:

Produkt Re-Algin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Re-Algin należy przyjmować doustnie, popijając wodą. Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia dla osoby dorosłej:

1/2-1 tabletka (250-500 mg substancji czynnej) 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka jednorazowa leku nie powinna przekroczyć 2 tabletek.

Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni. Po tym czasie należy skonsultować się z lekarzem i zadecydować o dalszym leczeniu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Re-Algin.

Produkt leczniczy Re-Algin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek jest przeciwwskazany w takich problemach jak np. ciężka niewydolność wątroby lub nerek, w ostrej porfirii wątrobowej lub w chorobach hematologicznych krwi. 

Leku nie należy stosować u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. W czasie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. Lek zawiera skrobię pszeniczną. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Estera 2020-01-21 16:22

Kwestię środków na uśmierzenie bólu traktuję bardzo serio. Brak tutaj półśrodków. przecież nie tak trudno sobie zaszkodzić.

Amadea 2018-08-12 16:50

Re-Algin jest najlepszy. Ode mnie wielki +!

Wiktoria 2015-03-02 14:24

Re-Algin jest dobry na dolegliwości bólowe, zwłaszcza na łagodne bóle głowy, bo przy migrenowych w moim przypadku się nie spisał. Niemniej gdy już ani paracetamol, ani iburofen nie daje rady, warto sięgnąć po Re-Algin.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.