Kategorie produktów

Sal Carolinum factitium

Sal Carolinum factitium

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Sal Carolinum factitium

Sal Carolinum factitium to produkt leczniczy wydawany bez recepty w postaci tabletek musujących do stosowania pomocniczego w przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, zaburzeniach czynności żółciowych, otyłości.

Sal Carolinum factitium to sztuczna sól karlsbadzka zawierająca siarczan sodu i siarczan potasu. Składniki Sal Carolinum factitium mają działanie przeczyszczające i żółciopędne, żółciotwórcze a także przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Produkt wskazany do stosowania przy zaparciach, przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, zaburzeniach czynności dróg żółciowych oraz otyłości.

Skład

1 tabletka Sal Carolinum factitium zawiera substancję czynną: sztuczna sól karlsbadzka 320 mg, w tym: bezwodny siarczan sodu 0,1408g; siarczan potasu 0,0064g, chlorek sodu 0,0576g, wodorowęglan sodu 0,1152g.

Substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu, sacharoza, benzoesan sodu, kwas winowy w tym jony Na+ 200 mg, K+ 3 mg, SO42- 98 mg, Cl- 34 mg, CO32- 320 mg.

Dawkowanie:

Lek Sal Carolinum factitium należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Sal Carolinum factitium do zażycia to 2-4 tabletki 1 x dziennie na czczo. Tabletki należy rozpuścić w połowie lub w całej szklance przegotowanej, ciepłej wody. Stosować doustnie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Sal Carolinum factitium. Lek Sal Carolinum factitium należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Rafał 2019-12-31 18:21

Wybieram wyłącznie preparaty które działają bez zarzutu. Żal mi tracenia kasy na coś niedziałającego.

Jagoda 2017-07-28 13:37

yyy jak to na gardło? na drogi żółciowe raczej;) made my day:)

Sandra 2017-06-07 15:34

Mi pomógł na gardło...

Miriam 2017-02-18 18:13

Sal Carolinum factitium niby spoko, ale jednak czegoś brak... Myślę, że jest przereklamowana! Po nocy musiałam szukać czegoś innego.

Paula 2017-01-20 14:10

Parę dni temu czytałam jakiś artykuł o tym, że aby zmniejszych ryzyko chorób wątroby warto się wspomagać. Do tego stosuję Sal Carolinum factitium . Jestem pewna co do tego, że robię wszystko, co mogę. Ten produkt wspiera nie tylko wątrobę, ale też procesy trawienne.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.