Kategorie produktów

Sulphodent

Sulphodent

4.33 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sulphodent

Sulphodent - to lek w postaci mineralnej pasty do zębów przeznaczony do leczenia chorób jamy ustnej, zapalenia przyzębia (paradontozy) i dziąseł. Objawami tych problemów są m.in. krwawienie podczas szczotkowania, podrażnione i obrzęknięte dziąsła, rozchwianie, a w konsekwencji wypadanie zębów.

W składzie pasty Sulphodent znajdują się m.in aktywne biologicznie związki siarki, jony wapnia, magnezu, jodu, bromu, potasu i inne mikroelementy o właściwościach przeciwzapalnych i ściągajacych, które korzystnie wpływają na regenerację nabłonka śluzówki jamy ustnej. Z kolei chlorek sodowy ma działanie antyseptyczne, a dodatkowo pozytywnie wpływa na wydzielanie śliny.  

Mycie zębów pastą Sulphodent  pomaga ograniczyć krwawienie z dziąseł, obrzęk brodawek dziąsłowych, a także zmniejszyć ilość wydzielanego płynu dziąsłowego. Pasta jest zalecana także do stosowania przy zapaleniu przyzębia (tzw. paradontozie) - zapobiega  rozchwianiu i wypadaniu zębów, które są jego wynikiem.

Pasta Sulphodent dobrze czyści zęby z nalotów nazębnych,a po jej użyciu pozostaje przyjemne uczucie świeżości. 

Skład

W 100 g produktu Sulphodent znajdują się następujące składniki:

- substancje czynne: woda siarczkowo siarkowodorowa słona 36 g oraz sól mineralna 1 g

- składniki pomocnicze: krzemionka 28 g, glicerol 86% 23 g, guma ksantanowa 0,7 g, olejek mięty pieprzowej 0,7 g, siarczan laurylo-sodowy 0,8 g, sorbitol 7,2 g, metylu hedroksybenzoesan 0,1 g, dwutlenek tytanu 1,5g, sacharoza 1 g.

Dawkowanie:

Produkt Sulphodent należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób stosowania produktu leczniczego:  2-3 razy dziennie myć zęby pastą Sulphodent, masując przy tym delikatnie dziąsła szczoteczką o miękkim włosiu przez około 2-3 minuty. Na koniec dokładnie wypłukać usta.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Sulphodent.

Nie zaleca się stosowania u małych dzieci i w ropnych stanach zapalnych przyzębia. Pastę Sulphodent należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. Produkt zawiera parahydroksybenzoesan metylu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dionizja 2018-09-25 10:32

Nikomu nie życzę takiego paskudztwa jak paradontoza. Tak, wiem że istnieją gorsze powody do zmartwienia... Ale ja mam takiego pecha. Przyznaję, Sulphodent daje ulgę ale potrzebuję mieć cos jeszcze w zanadrzu.

Sylwia 2017-01-14 23:35

PIerwszy raz natknęłam się na pastę do zębów, która jednocześnie jest lekiem...myślę, że to dobrze rokuje dla moich zębów, bo dentystka powiedziała mi ostatnio na wizycie, że zaczynają mi "uciekać" dziąsła.....Mam nadzieję, że Sulphodent pomoże chociaż trochę temu zapobiec.

Cecylia 2016-10-16 18:48

Stosowałam środki lecznicze , które doprowadziły do tego , że dostałam zapalenie dziąseł! Bolą mnie dziąsła i zęby podczas szczotkowania i jedzenia "twardych" rzeczy. Do tego nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy... i niesmak... :( Rozpoczęłam stosowanie wyrobu Sulphodent i ufam, że poradzi sobie z tym problemem!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.