Kategorie produktów

Supremin MAX

Supremin MAX

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Supremin MAX

Supremin MAX to prosdkt leczniczy dostępny w postaci syropu. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu są dolegliwości dolnych dróg oddechowych, przebiagające z kaszlem. Produkt ten jest w szczególności wskazany przy kaszlu suchym.

Kaszel suchy charakteryzuje się nagłymi i niepohamowanymi napadami kaszlu, który podrażnia błony śluzowe gardła. 

W składzie leku Supremin MAX znajduje się cytrynian butamiratu. Jest to nieopioidowy lek o właściwościach przeciwkaszlowych. Działanie substancji czynnej polega na hamowaniu odruchu kaszlowego na poziomie rdzenia przedłużonego. 

Substancja aktywna zmniejsza dolegliwości gardła i strun głosowych powstałena skutek kaszlu. 

Skład

Składniki leku Supremin MAX:

substancja czynna butamiratu cytrynian
pozostałe składniki sodu benzoesan (E 211), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Supremin MAX należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Supremin MAX należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby przedstawia się następująco:

Wiek Dawka pojedyncza Częstość
dorośli 15 ml syropu 4x na dobę
młodzież powyżej 12. r. ż. j.w. 3x na dobę
dzieci od 6. do 12. r. ż. 10 ml syropu 4x na dobę
dzieci od 3. do 6. r. ż. 5 ml syropu 3x na dobę

Lek należy stosować nie dłużej niż 7 dni. 

Nie przekraczać wskazanej dawki do przyjęcia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Supremin MAX.

Produkt leczniczy Supremin MAX należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 3. lat. Lek jest przeciwwskazany kobietom w I trymestrze ciąży. Produktu leczniczego nie należy stosować u osób z objawami ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego.

Supremin MAX zawiera sorbitol. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sylwia 2018-01-05 23:03

Kaszel suchy może być naprawdę uporczywy. Staram się zlikwidować go raz na dobre. Zawsze w samo centrum trafia produkt Supremin MAX.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.