Kategorie produktów

Syrop Sosnowy Złożony

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Syrop Sosnowy Złożony

Syrop Sosnowy Złożony jest produktem leczniczy. Stosowany jest doraźnie w suchym męczącym kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych. Kodeina zawarta w preparacie jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem, głównie w postaci glukuronianów. 

Skład

W 15 ml produktu Syrop Sosnowy Złożony znajdują się następujące substancje: 1283,1 mg wyciągu z cetyny sosnowej (Pini extractum fluidum) DER 1:0,9-1,1 ekstrahent:etanol 96(v/v) , 194,4 mg nalewki z anyżu (Anisi tinctura) DER 1:4,5-5,5 ekstrahent: etanol 70% (v/v), 9,72 mg fosforanu kodeiny (Codeini phosphas hemihydricus).

Substancje pomocnicze: 15 ml syropu zawiera 1156,2 mg etanolu, ok. 12 g sacharozy. 15 ml (1 łyżka) zawiera 9,72 mg fosforanu kodeiny. 

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Syrop Sosnowy Złożony powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.

Zalecana dawka produktu Syrop Sosnowy Złożony do spożycia dla dorosłych to jedna łyżka stołowa produktu, 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 3. roku życia - raz dziennie, łyżeczkę do herbaty.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Syrop Sosnowy Złożony.

Preparat Syrop Sosnowy Złożony należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-15 09:54

kicham już dobre kilka dni. do tego bolą mnie głowa i zatoki To chyba nie zwykły katar ale leczyć się trzeba...

Opinia użytkownika 2018-07-07 18:10

Jak łapią mnie infekcje to pierwszym objawem jest u mnie kaszel. Nie znam się za bardzo, stąd trudno mi odróżnić, czy to suchy, czy mokry kaszel. Odkąd tylko pamiętam zwykle na kaszel mama podawała mi Syrop Sosnowy Złożony bo ten preparat wygrywa z nim szybko i skutecznie.

Doma 2017-05-08 22:51

Syrop sosnowy jest ok, jednak nie ma prorównania z naturalnym, który można samemu zrobić w sezonie przy odrobinie chęci.

Pamela 2017-04-25 14:40

Na kaszel działa niezawodnie! Stosuję od lat.

Opinia użytkownika 2016-08-17 21:30

Niekiedy przy okazji infekcji oskrzeli mam nieodparte wrażenie , że mój kaszel jest przeokropny. Takie sytuacje męczą mnie głównie późnym wieczorem i w nocy. Zdecydowanie nie da rady aby podołać bez sprawdzonego leku . Syrop Sosnowy Złożony działa na *****

Izyda 2015-09-25 11:03

Polecam na kaszel. Ma całkiem niezły smak jak na syrop. Stosuję go zawsze na kaszel i zawsze pomaga, bo w sumie nie wiem czym różni się suchy kaszel od mokrego.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.